Särtsakas kaste ja tudraõli on parimad

HÜVA KRAAM: Karel Lember ulatab tudraõliga paberkoti Märten Sepale. Tagaplaanil Sander Väärt ja Adam Tamjärv. MAANUS MASING

HÜVA KRAAM: Karel Lember ulatab tudraõliga paberkoti Märten Sepale. Tagaplaanil Sander Väärt ja Adam Tamjärv.
MAANUS MASING

Laupäeval pärjati Jänedal konkursi Parim Talutoit 2016 üldvõitjaks Pajumäe talu mahe keefir. Alagrupiti oli tiitleid aga veelgi ning kaks neist tuli Saaremaale.

uudis_SartsakasParimaks hoidiseks kuulutati A-ORBU OÜ Särtsakas kaste, mille retsepti autor on siirupiemand Anu Aljasmäe. Anu on ühtlasi ka Saaremaa kadakasiirupi idee autor.

A-Orbu esindaja Liisi Kuivjõgi ütles, et tunnustus tuli neile kahtlemata üllatusena. “Seda enam, et Särtsakas pole meie uudistoode, kuigi see on ikka ja jälle laatadel enimmüüv,” tunnistas Kuivjõgi.

Ta märkis, et konkursi nominentide seas olid nad tegelikult ka ühes teises kategoorias. “Hea oli tõdeda, et nominentide seas oli palju saarlasi,” rõõmustas Kuivjõgi. Tema kinnitusel saavad neil tooted, mida on tunnustatud, üldiselt endale ka vastava märgistuse. Nii toimitakse ka Särtsaka kastmega.

Karmeli uudistoode, külmpressitud tudraõli kuulutati aga Eesti parimaks tervisetooteks. Ka Karmeli esindajatele tuli tunnustus natuke ikka üllatusena, sest konkursi puhul ei tea ju kunagi, kellega võisteldakse ja kes hindab.

“Samuti puudutasid konkursil osalemise küsimused päris palju toodetevälist ehk ettevõtte enese kohta käivat, Karmeli on aga nii uus ettevõte, et paljudele küsimustele polnudki vastust võimalik anda,” tunnistas ettevõtte juhatuse liige Karel Lember.

Lember lisas, et nad ei tea küll siiani, kes olid nende konkurendid, kuid oma toote tugevuseks peavad nad õli enda omadusi, aga ka üldist väljanägemist. “Loodame, et need avaldasidki muljet,” märkis ta.

Tunnustus on tema hinnangul väga positiivne sõnum ja kindlasti leiab see varem või hiljem tee toote pakendile. “See on väga hea, kui õlitoote puhul saab rõhuda ka tema tervislikule poolele,” leidis Lember.

Karmeli esindaja sõnul on nad täheldanud, et tudraõli on seni olnud just toitumisteadlikuma inimese valik. “Kes õlidel vahet ei tee, ostavad õli hinna põhjal ja muusse eriti ei süüvigi,” arutles ta. “Kes aga oskavad õlil ja õlil vahet teha, nende koostist hinnata ja väärtusest aru saada, tulevad meelsasti tagasi või varuvad kohe pikemaks ajaks ette.”

Lembri sõnul on palju inimesi, kes pole tudraõlist midagi kuulnud, kuid olles proovinud, soovivad seda nt maitse tõttu. “Sellistel puhkudel saame omalt poolt õli kasulikkusest juurde rääkida ning õnneks on palju inimesi, kellele see korda läheb,” rõõmustas ta.

Tänavu esimest korda toimunud konkursil Parim Talutoit 2016 võistles 77 talutoodet 25 talupidamisest. Parima talutoote valimisel hindas žürii nii toodete maitset kui ka talunike äriplaani, tootearendust ja turundust.

Print Friendly, PDF & Email