Ooperipäevadel käis ligi 11 000 pealtvaatajat (1)

Tänavustele, järjekorras juba IX Saaremaa ooperipäevade etendustele müüdi umbes 11 000 piletit.

“See number on mõnevõrra väiksem kui mullu,” möönis ooperipäevade üks korraldajaist, Eesti Kontserdi meediajuht Lauri Aav. “Ütleme aga nii, et selline tulemus oli meil ka varem planeeritud, sest lõppkokkuvõttes olenes kõik tänavusest etenduste arvust ja sellest, et väljaspool ooperimaja toimus sel aastal kontserte vähem. Kõigest hoolimata olid aga kõik etendused praktiliselt välja müüdud.”

Aav ütles, et talle isiklikult meeldis kõige enam laupäevane galaetendus. “Siiani pole ma eriti suur gala austaja olnud, kuid tänavune ületas igasugused ootused. Läbi aegade parim Saaremaa ooperipäevade gala!” märkis ta. “Minu teine elamus oli Ülo Kriguli “Luigeluulinna” muusika ja esitajate koosseis.”

Rääkides järgmise aasta ooperipäevade piletimüügist, ütles Lauri Aav, et korraldajatele üllatuseks on see alanud igati edukalt. “Kartsime, et äärmiselt hea ja kvaliteetse, samas aga laiemale üldsusele tundmatu nimega Saksa ooperiteatri lavastusi on väga raske müüa,” ütles ta. “Piletite eelmüük ületas aga kõik meie ootused ja arvud on siin palju suuremad kui varasematel aastatel.”Möödunud nädalal, kui järgmise aasta ooperipäevade pääsmed olid müügis soodushinnaga, osteti ühtekokku 3700 piletit. Mullu samal ajal müüdi vaid umbes 3000 piletit.  Lauri Aav lisas, et 2017. aasta Saaremaa ooperipäevade piletimüük jätkub ka praegu. “Küll oleme aga peatanud soodushinnaga müügi, mis toimus ainult festivali nädalal,” ütles ta.

 

Print Friendly, PDF & Email