Kuidas Trumpi ja Putini Leedu suudlus ilma peal tuntuks sai

AJASTU SÜMBOL: Just nii on nimetatud Leedu noore kunstniku Mindaugas Bonanu joonistust, mis praegu kaunistab tema sõbrale kuuluva restorani välisseina. Ja ehkki kunstnik sai suisa üleöö kogu maailmas tuntuks, pole see teos tema pangaarvet seni veel eriti suurendanud.  NBCNEWS.COM

AJASTU SÜMBOL: Just nii on nimetatud Leedu noore kunstniku Mindaugas Bonanu joonistust, mis praegu kaunistab tema sõbrale kuuluva restorani välisseina. Ja ehkki kunstnik sai suisa üleöö kogu maailmas tuntuks, pole see teos tema pangaarvet seni veel eriti suurendanud.
NBCNEWS.COM

Alguses oli joonistus suudlevatest poliitikutest kui väike nali, peagi muutus see aga vaat et kaasaja sümboliks, mis asjatundjate sõnul kajastab väga täpselt hetkeolukorda maailmas. Kunstnik ise loodab, et tema poolt kujutatu jääbki joonistuseks ega saa kunagi reaalsuseks.

Leedu pealinnas asuva maja seina kaunistab joonistus, millel on kujutatud, kuidas Ameerika Ühendriikide presidendi ametikohale pürgiv Donald Trump suudleb kirglikult Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Kõnealune joonistus ilmus Vilniuses selle aasta mais, üsna pea sai see aga tuntuks kogu maailmas.

Kogu lugu olevat alguse saanud kahe leedukast sõbramehe omavahelisest naljatlemisest. Nimelt olevat Dominykas Čečkauskas soovinud leida sobivat kaunistust oma boheemlasliku kuulsusega restorani välisseinale. Sel eesmärgil pöördus ta oma parima sõbra Mindaugas Bonanu (pildil) poole. Pilti ei tulnud tal kaua oodata.

“Tean, et Dominykasele väga meeldib Donald Trump,” jutustas Bonanu Soome rahvusringhäälingu Yle korrespondendile.  “Talle ei meeldi Trump kui poliitik, vaid kui sõumees. Kuid täpselt sama võib öelda ka Kremli praeguse peremehe Vladimir Putini kohta.” Nii joonistaski Bonanu pildi suudlevast Putinist ja Trumpist, printis selle suurel paberil välja ja ühel maikuu kaunil kevadpäeval kleepis pildi restorani Keulė Rūkė välisseinale. Restorani omanik on tema parim sõber Dominykas Čečkauskas. Kui noor kunstnik aga järgmisel hommikul ärkas, avastas ta endalegi üllatuseks, et keegi oli suudlevast paarist teinud foto ja pannud selle Redditi veebilehele üles. Selleks hetkeks, kui Mindaugas Bonanu oma pilti veebis esimest korda märkas, oli seda juba vaadanud pea kaks miljonit inimest üle kogu maailma.

Peagi saabus aeg, mil hakati lähemalt huvi tundma ka autori enda vastu. Uudislugu suudlevatest poliitikutest ilmus mitmetes rahvusvahelistes meediakanalites. Teiste seas edastasid selle info ka mõjuvõimsad BBC maailmateenistus ja CNN. “See oli minu esimene tänavakunsti teos. Uustulnukatel ikka mõnikord veab,” naljatles Bonanu Soome rahvusringhäälingule antud usutluses.

Täispikk lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email