Maasikad viimaseid päevi turuletil

VIIMASED MAASIKAD: Nii Angela Koppel kui Aivar Arge on Kuressaare turul müümas esimest aastat. “Minu jaoks oli tegelikult üllatus, et nii palju inimesi turul käib,” sõnas Koppel. Leti taga on parajasti Luule Kiir.  MAANUS MASING

VIIMASED MAASIKAD: Nii Angela Koppel kui Aivar Arge on Kuressaare turul müümas esimest aastat. “Minu jaoks oli tegelikult üllatus, et nii palju inimesi turul käib,” sõnas Koppel. Leti taga on parajasti Luule Kiir.
MAANUS MASING

Eile hommikul jäid Kuressaare turul peamiselt silma just marjad, mis korjatud nii koduaiast kui ka metsast. Meeldiva üllatusena võis lettidel näha veel ka maasikaid.

Tartumaal kasvatatud maasikaid müünud Angela Koppel ja Aivar Arge sõnasid, et vahepeal tehti küll maasikamüügis nädalane paus, kuid muidu on nad siinsel turul kohal olnud alates 20. juunist.

“Kahekümne aasta jooksul ei ole nii hullu aastat olnud,” sõnas Arge.  Koppeli arvates on viletsas saagis süüdi Tartumaal pidevalt sadanud vihm ja rahe. Kilohind 5.50 on müüjate sõnul igati  õigustatud, sest tegemist on ikkagi viimaste maasikatega sel aastal.

“Mõnel pool on hind isegi  7.50,” märkis Koppel ja lisas, et ostjaid jagub. Kuna aga moosid on inimestel juba valmis tehtud, siis kastide viisi ostmist enam ette ei tule. “Nüüd ostetakse marju pigem kilokaupa ja lihtsalt söömiseks,” sõnas Koppel.

Veel viimaseid saaremaiseid maasikaid müünud Alvar Kesküla on maasikakasvatusega tegelenud juba aastaid. Peenramaa suuruseks hindab ta umbes pool hektarit, kus sortidest kasvatab ainult “Polkat”. Maasika liitrihind oli Keskülal kolm eurot. Ostjatest Kesküla sõnul puudust küll ei ole.

Print Friendly, PDF & Email