Väinatammil tuleb võistupiknik ja linnas tänavapiknik

Saaremaa toidufestivali kavas on tänavu lausa kaks suurt piknikku, Kuressaare tänavapikniku kõrval toimub 10. septembri õhtul ka Väinatammi võistupiknik.

Väikese väina tammi avamisest möödub täna 120 aastat. Seoses ümmarguse sünnipäeva-aastaga ja vajadusega Väikese väina halvenevale olukorrale tähelepanu pöörata sündiski toidufestivali korraldajatel ja MTÜ Väikese Väina Seltsil idee tammil piknik korraldada.

Tammi laiendusel toimuva pikniku võistlusmoment seisneb selles, et iga piknikuline saab valida, kas ta on Saaremaa või Muhumaa fänn ning sättida ennast vastava saare poolele. Võitjaks osutuvad need, kelle poolele koguneb rohkem fänne. Väinatammi piknikku eristab linna omast veel see, et osalejatel tuleb endal kaasa võtta laud, tool, vaip vms, millel istuda.

Korraldajad on toidufestivali kodulehele kirja pannud ka lubaduse, et Väinatammi võistupiknik toimub festivali raames ka järgnevatel aastatel ja seni, kuni tamm on avad saanud.

Kuressaare tänavapiknik Lossi tänaval on kahel aastal osutunud toidufestivali üheks tähtsündmuseks. Esimesel aastal oli osalejaid umbes 400 ringis ja möödunud aastal lausa 1500. Tänavu on seoses merekultuuriaastaga otsustatud piknik teha mereteemaline. Oma piknikumenüü paneb igaüks küll ise kokku, kuid soosingus on kõiksugu mereannid. Kui möödunud aastatel on tänavapikniku korraldamise taga olnud SA Saaremaa Turism, siis tänavu on ettevõtja Terje Nepper ja MTÜ Visit Saaremaa selle koorma enda kanda võtnud.

SA Saaremaa Turism projektijuht Angela Nairis ütles, et Terje Nepper on Arensburg OÜ esindajana algusest peale tänavapiknikuga seotud olnud. Nepper tegi sellekohase ettepaneku ja võttis tänavapikniku korraldamise enda peale, selgitas Nairis. Ta lisas, et see andis SA Saaremaa Turism võimaluse ja aja algatada midagi uut. Üheks selliseks uueks ürituseks ongi Väinatammi võistupiknik. Nairise hinnangul kaks üritust suhteliselt pika vahemaa tõttu teineteist segama ei tohiks hakata.

Visit Saaremaa volinik ja tänavapikniku korraldaja Terje Nepper ütles, et temale tuli üleeile avalikustatud info Väinatammi pikniku kohta üllatusena. “Ma arvan, et üks ei sega teist ja ehk ongi tore, kui Saaremaa erinevates kohtades on ühel ajal selline tore piknik,” lisas ta. Nii Nepper kui Nairis tõid välja, et Kuressaare tänavapiknikust on valdavas enamuses osa võtnud ikkagi Kuressaare ja linna lähiümbruse inimesed.

Angela Nairise sõnul on toidufestivali programmi oodata veelgi lisa. Koostöös Coop Saaremaaga on tulemas põnevad koolitused ning üks ülimalt eriline ja seni mitte tehtud õhtusöök, märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email