SATU tagumikugeel püüab mainekat tooteauhinda

Saarlase Siim Saadi loodud idufirma SATU Laboratory tõi mõne aja eest turule innovaatilise toote Gel Wipe, mis on mõeldud tagumiku puhastamiseks ja niisutamiseks.

Geeli innovaatilisus seisneb ettevõtte teatel selles, et seda on võimalik kasutada pea iga tavalise tualettpaberiga, ilma et paber laguneks. Lisaks ei tekita see ummistusi ega reosta loodusesse sattudes keskkonda.

Toode valiti ülemaailmse maineka innovatsioonikonkursi Pulp and Paper International kuue finalisti sekka Tissue-Innovation kategoorias.

Auhinna näol on tegemist kõige mainekama auhinnaga tselluloosi- ja paberitööstuses. Võitjad kuulutatakse välja novembris pidulikul galal Brüsselis.

SATU saarlasest tegevjuhi Siim Saadi sõnul on tagumiku pühkimine geeliga praegu paljudele veel võõras, kuid hügieenist lugu pidavate inimeste tualetis leiab see tulevikus kindlasti koha. Ta märkis, et tagumiku pühkimisel kuiva paberiga on kaks suurt miinust – esiteks kahjustab see nahka ja teiseks ei anna ka hügieeni osas head tulemust. “Pärast tualetis käimist saab end ka veega puhastada, kuid see protsess on tülikam ning lisaks kuivatab vesi nahka. Loodetavasti saame Gel Wipe’iga paljude inimeste enesetunde mugavamaks ja paremaks teha,” lisas Saat.

Eestis jõuab Satu Gel Wipe müügile lähiajal.

 

Print Friendly, PDF & Email