RMK müüs Elda vaatetorni 42 500 euroga (1)

HIND TÕUSIS LAKKE: 1800 eurose alghinnaga kinnistu õnnestus RMK-l maha müüa ligi 24 korda kallimalt. RMK

HIND TÕUSIS LAKKE: 1800 eurose alghinnaga kinnistu õnnestus RMK-l maha müüa ligi 24 korda kallimalt.
RMK

Riigimetsa majandamise keskuses (RMK) toimus juba läinud kuul kirjalik enampakkumine, kus üheks müüdavaks objektiks oli Atla külas asuva Elda vaatluspunkti kinnistu, mida RMK oma tegevuseks ei vajanud.

RMK kinnisvaraosakonna juhataja Andrus Lauren nentis, et kinnistu suurus on 4130 ruutmeetrit ning sellel asub kaks ehitist – 27,2 ruutmeetri suurune abihoone ja vaatetorn.

Atesteeritud kinnisvarahindaja määras Laureni sõnul kinnistu alghinnaks enampakkumisel 1800 eurot.

Kirjalikul enampakkumisel tehti kinnistu ostmiseks aga koguni 36 pakkumist ning parima pakkumise tegi Maria Paulina Tamander, kes pakkus 42 500 eurot. Selle summaga sõlmiti ka 1. juulil notariaalne kinnistu müügileping.

Et tegemist oli kirjaliku enampakkumisega, siis ei olnud Andrus Laurenil võimalik kommenteerida, mis tingis konkreetse pakutava ostuhinna.

Praegu on tema sõnul tegemist riigikaitsemaaga, millel on veel ka looduskaitselisi kitsendusi. Lauren ei teadnud ka seda, millised on uue omaniku plaanid tulevikuks.

“Vastavalt seadusele on planeerimismenetluse kui ka ehitus- ja kasutuslubade väljaandmine kohaliku omavalitsuse pädevuses ning meil puudub info selle kohta, kas uus omanik on nende poole pöördunud.”

 

Print Friendly, PDF & Email