Ekspress Grupp sai Riho Kalluse reklaamifirma osanikuks

RIHO KALLUS: Ostja ei soovinud osta põrsast kotis ja samas oleme me endiselt ettevõtte tegevusega seotud kolm aastat.

RIHO KALLUS: Ostja ei soovinud osta põrsast kotis ja samas oleme me endiselt ettevõtte tegevusega seotud kolm aastat.

AS Ekspress Grupp omandas läinud nädalal 50-protsendilise osaluse ettevõttes Linna Ekraanid OÜ, mis müüb Eestis digitaalset välireklaami. Ettevõtte üks omanik on Saaremaalt pärit Riho Kallus.

Ekspress Grupp omandab 2019. aasta teises kvartalis ka ülejäänud 50 protsenti Linna Ekraanid OÜ aktsiatest ning saab seeläbi ettevõtte ainuaktsionäriks, teatas ettevõte börsile. Omandamise eesmärk on luua eeldused Ekspress Grupi uue äriliini käivitamiseks ning kasvatada kontserni tegevusalade portfelli.Eesmärk on Äripäeva andmeil arendada digitaalse välireklaami äriliin välja kõigis kolmes Balti riigis ning võtta nimetatud äris turul juhtiv roll, kinnitati börsiteates.

2015. aasta majandusaasta aruande järgi on Linna Ekraanid OÜ põhitegevus reklaamipindade rent leedekraanidel. Ettevõte haldab leedekraane Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viimsis, Viljandis ja Rakveres. Riho Kallus ütles Saarte Häälele, et tehing sai teoks seetõttu, et see oli mõlemale poolele kasulik. “Ostja ei soovinud osta põrsast kotis ja samas oleme me endiselt ettevõtte tegevusega seotud järgnevad kolm aastat,” rääkis ta. Kallus usub, et nad saavad teineteisele kasulikud olla. “Oleme esimestena Eestis üles ehitanud digitaalse välimeedia võrgu ja loodame, et suudame seda koostööd Ekspressiga veelgi kasvatada.”

Majandusaasta aruande kohaselt oli 2015. aastal ettevõtte käive ligi 689 500 eurot ja aasta varem 465 000 eurot. Mullu oli ettevõtte kahjum ligi 57 000 eurot ning 2014. aasta lõpetati pea 2000-eurose kasumiga. Linna Ekraanid OÜ juhtkonda kuuluvad Riho Kallus, Peeter Merivälja ja Alari Raid. Reklaamifirma kolm suurimat omanikku, kes omavad võrdselt 30,01% ettevõttest, on OÜ-d Kindel Reklaam (omanik Alari Raid), Unicorp (Peeter Merivälja) ja Trend (Riho Kallus). 9,98% osalusega kuulub osanike sekka ka Everyday OÜ, mille tegevjuht ja ainuomanik on Madis Tarum.

Print Friendly, PDF & Email