Leisi naine ehitas koerakuudist kassiaediku (6)

IRINA MÄGI

IRINA MÄGI

Leisis ehitas Ulla Pajusalo-Salminen (pildil) oma kuuele kodukassile õue peale uhke aediku. Endine koerakuut, mida koer polnud kordagi kasutanud, on nüüd kassidele varjualuseks. Aedikus on kiik, erinevad kraapimislauad ja tumbad.

Kassid_1Praegu elab aedikus pidevalt kaks kassi – täiesti pime, 11 kuud vana kass Kiira ja kolmeaastane Mörkö, kellel oli väike vigastus saba juures, millel veel operatsioonijärgsed niidid sees. Pere neli kassi jalutavad omi radu pidi päeval ja kell kaheksa õhtul lähevad kõik ööseks aedikusse. Igal kassil on oma saatus ja lugu, kuidas nad Ulla juurde sattusid. Pime Kiira on leitud Kiratsi veski juurest, herpes silmahaigust raviti, kuid lõpuks jäi kass ikkagi pimedaks ja sattus turvakodusse. Printsess Pocahontas ja Dilaila on samuti toodud turvakodust, Cindy Soomest ja Pummi võeti kassipojana ühelt healt inimeselt.

Pummi oli end  peitnud auto mootorikatte alla, kuidagi seal end kinni hoidnud ning ligi kümne kilomeetrise sõidu järel näugus kaeblikult. Koerad uudistasid auto juures ja nii leitigi mootorikatte alt väike kassipoeg.

Nüüdseks on kasvanud temast ilus suur puumat meenutav kass.

Ulla on kindlal seisukohal, et kui inimene võtab endale loomad, siis tuleb nende eest hoolitseda ja vastutada.

 

Print Friendly, PDF & Email