Andre Kiil kindlustas Eesti meistritiitli juba eelviimasel etapil

 

MEISTER MITMEL ALAL: Teist hooaega autodel sõitev Andre Kiil on varasemalt tulnud Eesti supermoto meistriks. ERAKOGU

MEISTER MITMEL ALAL: Teist hooaega autodel sõitev Andre Kiil on varasemalt tulnud Eesti supermoto meistriks.
ERAKOGU

Kuigi autoringraja Eesti meistrivõistlustel on sõita jäänud veel üks etapp, on kõige osavõturohkemas ja vaatemängulisemas BMW 325 Cup klassis parim juba selgunud, kuna sarja liider Andre Kiil on teistele püüdmatus kauguses.

Märkimist väärib, et Kiil võistleb autodel alles teist hooaega ning seetõttu olid enamus sellel hooajal kasutatavatest radadest talle uued.

Eelviimane etapp Riias Bikernieku ringrajal algas endisele Supermoto Eesti meistrile hästi, kui ta sõitis välja mõlema kvalifikatsiooni kiireimad ringiajad. Kunagise kaherattaliste meistri hea minek jätkus ka mõlemas lühikeses sõidus, kus ta võitis.

Avasõidus edestas Kiil kindlalt Mikk Maaten/Sten Karuse tiimi ja Kren Tunderit ning teises järgnesid Kiilile Tunder ja soomlane Toni Sundström. Täiusliku nädalavahetuse rikkus aga viimane pikk sõit, mille kestuseks oli 45 minutit. Sõidu, kuhu starditi pööratud paremusjärjestuses, algosas sõitis Kiil esikuuiku piirimail ja langes siis kümnendaks, kuid suutis seejärel tõusta neljandaks. Kahjuks sõitis talle üks konkurent sisse, mille tulemusena purunes Kiili autol rehv ja ta pidi tempos järgi andma ning sai kirja kümnenda koha. Põneva võistluse esikoha võitsid Maaten ja Karuse, kellele järgnesid Allan Tigane/Henrik Eeltee ning prantslane Thomas Padovani, kes jagab autot Sten Pentusega. Kiil võis ennast lohutada sellega, et kiireim ringiaeg jäi temale ning selle eest sai ta ühe punkti lisaks. Eelnevalt oli Kiil sama põhjuse eest saanud kaks punkti lühikeste sõitude parimate ringide eest.

“Ega Riia võistluse kohta väga palju rääkida ei ole, kuna kvalifikatsioonides ja lühikestes sõitudes läks sekeldusteta hästi. Pikas sõidus jäin turvaauto ajal viimaseks, aga sõitsin end seejärel ette, kuid siis tegi meeskonnakaaslane Tõnis Vanaselja väikese valearvestuse ning sõitis mulle küljepealt sisse ja lõhkus minu auto tagumise rehvi,” rääkis Andre Kiil.

“Muidu oli aga väga hea nädalavahetus ja kõik toimis. Tänan oma peret, meeskonda ALM Motorsport, kõiki toetajaid ning eriliselt suured tänud mehaanik Kert Kaljurile, kes mulle väga hea auto ette valmistas,” lisas Kiil.

Enne viimast etappi, mis peetakse 19.-21. augustil samuti Riias, on Kiili kontol 376 punkti. Kuna teisel kohal asuvad Tigane/Eeltee kaotavad talle 112 punktiga ning Riiast on maksimaalselt saada 95 punkti, on Kiil endale juba meistritiitli kindlustanud.

 

Print Friendly, PDF & Email