Kalakasvandus on 1,1 miljoniga oksjonil (1)

Kaavi külas asuva Torgu Kala OÜ kalakasvanduse tootmishoone koos seadmetega on pankrotivarana enampakkumisel. Alghind on kalakasvandusel 1 146 877 eurot.

Oksjoni korraldamisega tegeleva pankrotihaldur Kristo Tederi sõnul on kasvandus praeguseks seisatud ja tegevust seal ei toimu. Kalakasvandus on konserveeritud, mis tähendab, et basseinid on veest tühjendatud ja biofilter puhastatud. Kalakasvanduse aktiveerimise ligikaudne aeg on kuu, mis kulub biofiltri käivitamisele.

Torgu Kala alustas tegevust 2012. aasta kevadel. Ettevõte sai PRIA-lt kalakasvatushoone ehitamiseks ja seadmete ostmiseks 483 853 eurot investeeringutoetust. Torgu Kala juhatuse liige Indrek Aeltermann ütles 2011. aasta lõpul, et kalakasvandus tuleb sama kinnistu peale, kus juba tegutses samuti laiendamiseks toetust saanud OÜ Arowana forellikasvatus. Aeltermanni soov oli hakata koostöös Arowanaga kasvatama kaubakala.

Enampakkumine algab 9. augustil kell 12 ja lõpeb 10. augustil kell 12. Registreerimine oksjonile on aga juba avatud ja osalemiseks tuleb tasuda tagatisraha, mis moodustab 10 protsenti enampakkumise alghinnast. Torgu Kala kalakasvandust on võimalik osta läbi oksjoniportaali www.oksjonikeskus.ee. Firma pankrot kuulutati välja tänavu kevadel.

 

Print Friendly, PDF & Email