Viikna ei taha tivolit mere äärde tuua (20)

Kuressaare linnavalitsus pakub Tivoli tuuri korraldajale ürituse läbiviimiseks linna puhkeala Kalda pst 1.

Tivoli tuuri peakorraldajale Lauri Viiknale saadetud kirjas selgitatakse, et rannaäärne puhkeala oma miljööga on traditsiooniline ürituste korraldamise paik. “Kohapeal on olemas vajalikud tehnilised tingimused. Linnavalitsus saab toetada ürituse korraldajat täiendavate reklaamivõimalustega läbi linna meediakanalite,” lisatakse kirjas.

Lauri Viikna ütles Saarte Häälele, et linnavalitsuse pakutud koht kahjuks kõne alla ei tule. Ta viitas, et vahepealsetel aastatel pole tivoli Saaremaal käinud just seetõttu, et pole sobivat kohta olnud. “Eelmine aasta tulime, sest leidsime Selveri juures oleva platsi ja jäime sellega rahule, kõik toimis seal,” selgitas Viikna.

Ta toonitas, et kui tegu oleks üritusega, kus esinevad näiteks ansamblid, võiks seda korraldada peaaegu ükskõik millisel kõrvalisel laiul. “Aga kui räägime tivolist, mis on tavaline laste lõbustuspark, peab inimene seda nägema, see peab olema liiklusvoo juures,” lausus ta.

Tivoli tuuri korraldaja leiab, et kui nad tänavu luba ei saa, et tivoli üles panna Tallinna tänav 78, ei saa nad seda luba järelikult enam mitte kunagi. See tähendaks Viikna hinnangul aga, et tivolit ei toodakski enam Kuressaarde. “Kui mina sinna ei lähe, ei lähe sinna eales ükski teine tivoli ka,” kinnitas ta.

Korraldaja lisas taas, et tema hinnangul on tegu täieliku pseudoprobleemiga. “Kui eelmine aasta oleks mingi probleem olnud, oleks kohe kisa tõstetud,” sõnas ta ja märkis, et seetõttu on kodanike pöördumine linnavalitsuse poole ja pöördumises esitatud väited arusaamatud.

Kuressaare abilinnapea Tiia Leppik ütles Kadi raadio üleeilses “Keskpäeva” saates, et elanike pöördumine on linnavalitsuse jaoks oluline märk. Samas lisas ta, et linnavalitsus ei tahaks tivolit kuidagi ära peletada, vaid kompromissi leida.

Otsuse loa andmise kohta saab linnavalitsus teha siis, kui nendeni on jõudnud avaliku ürituse loa taotlus koos vajalike kooskõlastustega.

 

Print Friendly, PDF & Email