Mototoober võtab rahvusvahelised mõõtmed (1)

Häälekalt Saaremaale kogunevad mootorrattad võivad tähendada vaid üht – lähenemas on Mototoober.

Tänavu võtab üritus lausa rahvusvahelised mõõtmed ning 22.–24. juulil põristab Saaremaal ringi seni suurim baikerite seltskond. Täna saab taas kord hoo sisse Mototoober, mille avaparaadiks hakatakse Lossi tänavale kogunema juba kella kolme paiku päeval. Oodatakse ära viimased praamilt tulnud kaherattalised ning kell 5 õhtul alustatakse kollektiivselt paraadiga, mis suundub Karujärvele.

Korraldaja Erki Evestus ütles, et osalejaid on oodata 500 kanti, ning heitis ka pilgu minevikku. “See oli vist 15–16 aastat tagasi, kui esimene Õllemoto sai korraldatud. Siis oli see koos Õlletoobriga Leisis ja kohal oli ligi 20 inimest,” meenutas ta. “Üks aasta juhtus aga nii, et meile Õlletoobri aeg ei sobinud ning pidi tegema saatusliku, kuid peab mainima, et õige sammu – tegime täiesti eraldi Mototoobri.” Ta lisas, et Karujärve kämpinguga saadi hea kokkulepe ning nüüd kogunetakse seal juba kuuendat aastat.

Mitmendat aastat on mootorratturitele eraldatud ka eraldi praamid, mis neid Saaremaale transpordivad. Evestus arvas, et ka see võib olla üks põhjus, miks üritus aasta-aastalt suuremaid mõõtmeid võtab. “Sel aastal on lisaks eestlastele oodata osalejaid enam kui kaheksast riigist. Põhiliselt naaberriikidest – Lätist, Leedust, Venemaalt, Rootsist, Soomest, aga ka Prantsusmaalt ja mujalt. Nüüd võib küll tõde väänamata nimetada üritust ka rahvusvaheliseks motokogunemiseks,” tõdes ta rõõmsalt.

Mis puutub programmi, siis reedel näeb Karujärvel laval Võru rokkbändi Hetero, laupäeval esinevad Pärsama Muigud. Laupäeval tuleb ka retrodisko, mis kulmineerub striptiisi ja ilutulestikuga.

“Ilutulestiku ajal panevad kõik mootorrattad üheaegselt üürgama. See on üks võimas vaatepilt ja tunne,” ütles Evestus, kes ise osaleb Mototoobril oma mootorrattaga Big Dog (Suur Koer).

Evestus ütles, et saarlased võtavad mootorrattureid alati soojalt vastu ning paraadi koguneb vaatama paras hulk inimesi, kes lehvitavad ja kaasa elavad.

Ta lisas, et kindlasti tuleb kogunenud rahvamass ka Saaremaa majandusele kasuks, sest paljud jäävad kohapeale pikemaks, et siinse eluga tutvuda.

 

Print Friendly, PDF & Email