Ooperipäevad seavad lati kõrgele (2)

OOPERIMAJA VALMIB täielikult selle nädala lõpuks ja siiani on ehitus kulgenud plaani­päraselt. Ametis on Jürgen  Vapper, Marten Johandi ja Andreas Reinula.  MAANUS MASING

OOPERIMAJA VALMIB täielikult selle nädala lõpuks ja siiani on ehitus kulgenud plaani­päraselt. Ametis on Jürgen Vapper, Marten Johandi ja Andreas Reinula.
MAANUS MASING

Järgmisel nädalal algavate Saaremaa ooperipäevade piletimüük on olnud edukas ja etenduste piletid on peagi otsakorral, kinnitas Eesti Kontserdi meediajuht Lauri Aav.

Piletimaailma andmetel on praeguseks täielikult välja müüdud 30. juulil toimuv Opera Royal – ooperipäevade klubi kerge õhtusöögi ja elava muusikaga. Siiani edukaima piletimüügiga etendused on  Alexela ooperigala, Georges Bizet’ “Pärlipüüdjad” ja Ülo Kriguli “Luigeluulinn”.

Opera Royali näol on tegemist juba eelmisel aastal väga populaarseks kujunenud etendusejärgse üritusega, mis leiab aset Kuressaare lossihoovis Kesköösalongis. Aava sõnul toimub Opera Royal neljapäeval, reedel ja laupäeval. “Külastajatele pakutakse süüa-juua, head muusikat ja võimalust orkestri saatel tantsida,” ütles Aav.

Tänavune külalisesineja on Aava sõnul Hendrik Sal-Saller koos Estonian Dream Big Bandiga. Samuti astub üles terve hulk Lääne-Euroopast pärit soliste.

Eesti Kontserdi meediajuht Lauri Aav märkis, et sel aastal on lossihoovi ooperimaja ehitatud pea sama kõrgeks kui loss ise. “Seda just sellepärast, et tagumistes ridades oleks rohkem hingamis- ja akustikaruumi,” selgitas ta.

Ka istekohti on ooperimajas tänavu mõnevõrra rohkem. Eelmisel aastal probleemi tekitanud plagiseva katuse kohta ütles Aas, et tuulega on sama mõttetu võidelda kui tuuleveskitega. Kuid ta lisas, et probleemiga arvestatakse kindlasti ja katus kinnitatakse konstruktsiooni külge.

“Tuulega on alati ka nii, et kui on külm, siis ta segab, aga kui on palav, siis on kogu saal tänulik,” nentis Aas eelmisel aastal tagaridades puhunud tuule kohta.

Saarlastele soovitab Lauri Aav ooperipäevi kindlasti külastada, saamaks osa maailmatasemel ja euroopalikust ooperiatmosfäärist. “See ei ole ainult etendus. See hakkab peale sellest, kui Kuressaare lossihoovi sisse astud,” rääkis Aav. “Kogu see ooperiteatri atmosfäär, mida me püüame luua, on minu hinnangul täiesti võrdne Lääne-Euroopa suuremate ooperifestivalide omaga,” lisas ta.

Mandrilt tulnud inimesed saavad Aava sõnul lisaks osa Saaremaa suvisest atmosfäärist. “Tegelikult ei alga ooperiskäik mitte sellest, kui dirigent alustab avamänguga, ooperi nautimise protsess on terve see õhtu – ka enne ja pärast ooperit pakutav,” lausus Aav.

Esimest korda osaleb ooperipäevadel Wrocławi ooperiteater Poolast, kellel on märkimisväärselt suur ooperifestivalide ja vabaõhu-esinemiste kogemus. Seega oskab Wrocławi ooperiteater arvestada ka segavate ilmaoludega, lisas Lauri Aav.

Tänavused ooperipäevad on järjekorras üheksandad ja kestavad 25.–31. juulini. Eesti Kontserdi meediajuht kinnitas, et järgmise aasta ooperipäevade kava on juba paigas ja pileteid sinna saab osta alates 25. juulist.

 

Print Friendly, PDF & Email