Kunagine armeepood saab lõpuks elu sisse (6)

SEISAB JUBA AASTAKÜMNEID: Nõukaajal asus hoones Nõukogude armeele kuuluv Vojentorgi kauplus.   MAANUS MASING

SEISAB JUBA AASTAKÜMNEID: Nõukaajal asus hoones Nõukogude armeele kuuluv Vojentorgi kauplus.
MAANUS MASING

Kuressaares Kauba 7 asuva kunagise kauplusehoone omanikul, saarlasest ettevõtja Toomas Tooli Brem Kinnisvarahaldus OÜ-l on lähiajal kavas läbi viia maja põhjalik renoveerimine.

“Praegu tegeleme alles projekteerimistöödega, tööde arhitekt on Mihkel Koppel,” ütles Brem Kinnisvarahalduse arendusjuht Omar Kelt. “Kauba tänav 7 esimesel korrusel on meil kavas säilitada kaubanduspinnad, ülejäänud hoonesse oleme aga praegu planeerinud üürikorterid.”

Kelt lisas, et kui kellelgi on huvi Kuressaare kesklinnas asuvate uute rendipindade vastu, siis oleks just praegu õige aeg Brem Kinnisvarahaldusega ühendust võtta.


KAUBA 7

Kauba tänav 7 renoveerimist teostav arhitekt Mihkel Koppel ütles, et maja fassaad jääb samaks ja selles osas mingeid muudatusi kavas ei ole, kuna tellija neid ei soovi.

“Ka hoone maht jääb samaks, selle esimesele korrusele tulevad äripinnad, teisele ja kolmandale ehk pööningukorrusele tulevad aga korterid,” lausus ta. Koppeli sõnul tulid hoone teisel korrusel välja põrandamaalingud, mis renoveerimise käigus on vaja taastada. “Praeguste plaanide kohaselt peaksid just sinna tulema luksuslikumad, kolmandale aga mõnevõrra lihtsamad korterid,” kirjeldas ta.

“Kauba tänav 7 hoovis asuvad kunagised laohooned on kavas ümber ehitada apartemendi-tüüpi korteriteks, mida näiteks on suvel võimalik linna külalistele välja üürida.”

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email