Automüük Saaremaal kasvab mühinal (1)

TOYOTA ON LEMMIK: Karol Sule (vasakul) sõnul teavad kliendid, et Toyota on hea auto, seega jääb neil üle pakkuda lisaks head teenindust. Fotol ka Tesman Auto müügi- ja teeninduse konsultant Mart Kesküla. MAANUS MASING

TOYOTA ON LEMMIK: Karol Sule (vasakul) sõnul teavad kliendid, et Toyota on hea auto, seega jääb neil üle pakkuda lisaks head teenindust. Fotol ka Tesman Auto müügi- ja teeninduse konsultant Mart Kesküla.
MAANUS MASING

Kui mullu oli esimese poolaasta jooksul esmaselt registreeritud sõiduautosid Saare maakonnas registrisse kantud 341, siis tänavu samal ajal on kandeid olnud 412.

Seejuures on kasvanud nn uhiuute ehk mullu väljalaskeaastaga 2015 ja sel aastal väljalaskeaastaga 2016 sõiduautode ostmine ja registrisse kandmine.

Maanteeameti sõidukite registriosakonna peaspetsialist Aime Parve tõi Saarte Hääle palvel koostatud statistikast välja, et sel aastal on saarlased soetanud 192 uhiuut autot, eelmisel aastal oli “tutikaid” autosid poole aastaga registrisse kantud 156.

Saarlaste margieelistustes samas muutusi toimunud ei ole. Jätkuvalt troonib esikohal ülivõimsalt Toyota oma erinevate mudelitega. Erinevaid Toyotasid on Saare maakonnas kuue kuu jooksul registreeritud 57. Nendest 39 väljalaskeaastaga 2016.

Auris, HR-V ja Octavia

Siis tuleb autode arvus väike vahe sisse, kuid tasavägiselt on teisel ja kolmandal kohal Honda ja Škoda.

Esimene neist on teisel kohal tutikate autode arvestuses, teine üldse esmaselt registreeritud autode kokkuvõttes.

Üldse on tänavu esmaselt registrisse kantud 28 erinevat Hondat, neist 27 väljalaskeaastaga 2016. Škodasid on registreeritud 32, mille hulgast 26 on uhiuued.

Registrisse kantud sõiduautosid mudelite kaupa liigitades saab öelda, et uhiuutest Toyotadest on saarlaste vaieldamatu lemmik Auris. Neid on esimesel poolaastal ostetud 12. Hondadest eelistavad saarlased aga uhiuusi H-RV-sid (13) ja Škodadest 2016. aasta Octaviaid (14).

Toyotasid müüva Tesman Auto müügimehe Karol Sule sõnul on nad automüügis kindlaks jäänud ikka oma senisele filosoofiale. “Meie toode on tugev ja sinna juurde püüame pakkuda väga heal tasemel teenindust,” lausus Sulg.

Toyotadel on müügimehe sõnutsi hinna ja kvaliteedi suhe paigas. Hoogu lisavad läbimõeldud kampaaniad, kus lisaks otseallahindlustele pakutakse klientidele teenuspõhiseid soodustusi, nagu näiteks 0,99% Toyota Liisingu intress, kampaania kõrge jääkväärtus kasutusrendi lepingutele ja keskkonnasõbralike Toyota hübriidautode soodsad pakkumised.

Mis puutub aga tänavusse müügikasvu, siis Sule sõnul on sedavõrd kiire kasv pigem üllatus. “Loomulikult loodame, et vähemalt sama palju kliente leiab ka teisel poolaastal tee Toyota salongi,” arutles ta. “Realisti pilguga vaadates oleme samal ajal valmis, et aasta teine pool kujuneb müüginumbrite osas pisut tagasihoidlikumaks.”

Hondasid müüval ML Autol on nende müügijuhi Egert Easti sõnul esimene poolaasta kulgenud positiivselt ja plaanipäraselt. Ostetud on 33 uut Hondat, neist kuus on ostnud mandrisaarlased.

“Honda on saarlaste seas läbi aegade populaarne olnud ja seda suuresti tänu õnnestunud automudelitele ja klientide ostuotsuseid soosivatele kampaaniatele,” märkis East.

Sel aastal on saarlaste seas ootuspäraselt populaarseim mudel Honda HR-V, võrdsete turuosadega järgnevad CR-V ja Civic. Omaniku on Easti kinnitusel leidnud ka Honda sportautode lipulaev 310 hj Civic Type-R.

Aasta tõotab hästi jätkuda

Automüük üleüldse on Easti kogemusel tänavu tõepoolest hoogustunud. “Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on meie müügikasv üle 180%. Seda suuresti tänu uue HR-V tulekule,” rääkis kaupluse müügijuht.

Mis puudutab aga teist poolaastat, siis usub Egert East, et müük jääb samale tasemele kui esimesel poolaastal. See omakorda peaks olema positiivne tulemus kõigile automüüjatele.


SAARLASTE LEMMIKUD

Saare maakonnas esmaselt registreeritud uute sõiduautode TOP 5 esimesel poolaastal. Väljalaskeaasta 2016.

  • Toyota 39: Auris (12), Avensis (11), Corolla (8), RAV4 (4), Yaris (3), Land Cruiser 150 (1).
  • Honda 27: HR-V (13), CR-V (4), Civic 5DR (4), Civic (3), Civic Tourer (3).
  • Škoda 26: Octavia (14), Fabia (6), Superb (3), Yeti (3).
  • Hyundai 17: i20 (8), Tucson (6), i30 (2), i40 (1).
  • KIA 16: Sportage (8), Ceed (6), Optima (2).

Allikas: maanteeamet

 

Print Friendly, PDF & Email