Politsei nädalavahetus: joobes jalgrattur ja päästetud koer

Käesoleval nädalavahetusel ühtegi kuritegu politsei Saare maakonnas ei registreerinud ja ühtegi alkoholijoobes mootorsõidukijuhti liiklusest samuti ei kõrvaldanud.

16.07 öösel kella 00.43 ajal toimus aga Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare mnt 111. km liiklusõnnetus, kus 1951. a sündinud meesterahvas juhtis nõuetekohaselt valgustamata jalgratast keset teed ja põrkas kokku temast möödasõitu sooritanud kaubikuga. Kuressaare politseijaoskonna menetlusteenistuse vanema Ahti Lepa sõnul sai jalgrattur kergemaid vigastusi, kuid haiglaravi ei vajanud. „Osapoolte alkoholijoobe kontrollimisel tuvastati, et jalgrattur oli tarvitanud ka alkoholi. Kaubiku juht oli kaine,” lisas ta. Lepp pani jalgratturitele südamele, et sellise käitumisega pannakse ohtu oma elu ja tervis ja samuti tuleb korvata teise osapoole kahjud. „Enne kui alkoholijoobes istute nõuetekohaselt valgustamata jalgratta selga, tasuks sellele mõelda,” lausus Lepp.

Liiklusest tabati ka 9 kiiruse ületajat. Neist suurima ületusega sai hakkama 1972. a sündinud naisterahvas, kelle kiiruseks 90 alas mõõdeti 141 km/h.

Oma roll oli politseil täita ka ühes õnneliku lõpuga loos. 16.07 kella 11.40 paiku märkasid tähelepanelikud kodanikud, et Pöide vallas Nenu külas pandi valgest kaubikust maha valge koer. Inimesed korjasid koera üles ja toimetasid ta politseinike hoole alla. Politseinikud omakorda toimetasid koera Kuressaarde, kus MTÜ Saaremaa Lemmikloomade turvakodu vabatahtliku abiga sai kontrollitud kiibi olemasolu, paraku tulemusteta. Lõpuks leiti Facebook’i kaudu siiski koera omanikud üles. Ahti Lepa sõnul ei ole kahjuks teada, millist rolli mängis selle loo juures valges kaubikus olnud isik või isikud.

Print Friendly, PDF & Email