Saarlane pääses napilt Nizza tapatalgutest (11)

Tööasjus Prantsusmaal Nizzas viibinud saarlane Kristjan-Paul Raude juhtus neljapäeva öösel ületama teed samast kohast, kus vaid hetk hiljem leidis aset terrorirünnak.

Raude kinnitas, et toimunu tekitas rahva hulgas meeletu segaduse ja tänavaid vallutas paanika. “Me jooksime varju ühe vanalinna restorani keldrisse, kus olid ka teised – naised, lapsed, mehed,” rääkis Raude. Tema sõnul levis segaduses rahva seas alguses kuulujutt, et keegi oli tulistanud automaadist. “Alles hiljem selgus, mille eest me jooksime,” ütles Nizzas viibinud Raude.

Tema kinnitusel on terve Prantsusmaa sügavas leinas ning reede hommikul oli tänavatel liikumas väga vähe inimesi. Antud piirkond on Raude sõnul eraldatud, rannad on suletud ning merel patrullivad politsei- ja sõjalaevad. Raude lisas, et Prantsuse haiglad palusid rahval kannatanute abistamiseks ka verd annetada.

Neljapäeva öösel kohaliku aja järgi kell 23 sõitis Nizza linnas Promenade des Anglais´ alleel rahva sekka veoauto, mis ajas alla tänaval liikunud inimesi ning kust tulistati rahva sekka.  Samal päeval tähistati Prantsusmaal Bastille´ päeva. Viimaste andmete järgi on hukkunuid vähemalt 84. Vigastada on saanud ka kaks eestlast.

Tiina Nõmm

 

Print Friendly, PDF & Email