Muhu väinas rahulik algus

Pühapäeval Pärnust alguse saanud Muhu väina regatil läks saarlastel esimesel etapil edukalt. Nii mõnigi alus tõusis kohe esimesel Pärnust Kihnu 23-29 miili pikkusel etapil medalikonkurentsi.

Suurimate jahtide ORC 1 grupis  on küll Kalevi jahtklubi värvides sõitva jahi Forte kapteniks saarlane Jaak Jõgi, kes juhtis oma aluse kohe esikohale. Kokku on suurimate jahtide grupis viis purjekat.
ORC 2  grupis  on Saaremaa merispordi seltsi alus Katarina Jee (Mart Tamm) esimese etapi järel viies, kokku on konkurentsis 13 jahti.

ORC 3 grupis on sõitmas seitse jahti. Sealne liider on SMS jaht Kadri  (Tanel Õun) ning teist kohta hoiab Orissaare meeste jaht Lagle II (Üllar Velviste).

ESTLYS I grupis on 17 jahi seas 15. kohal Jaanis Prii juhitav Cassandra.

Grupis ESTLYS II on 15 jahi seas 7. kohal Elli (Margus Hiet) ning  9. kohal Liliann (Margus Beljakov).

ESTLYS III grupis on 10. kohal Margus Tasa juhitav Mercurius. Viimase koha punktid sai esimesel etapil SMS noorpurjetajate jaht Maris, kes ei mahtunud kontrollaega ning sai Joosep Lausi juhtimisel 18.koha.

Eile sõideti Kihnust Haapsallu. Kokku on 59. korda peetaval regatil 111 jahti viiest riigist pea 700 purjetajaga.

Mercuriuse peal sõitev Mihkel Šesterikov ütles, et seekordne Muhu väin on olnud üsna rahuliku algusega ning ekstreemsusi tunda pole saanud.

Print Friendly, PDF & Email