Kalurite päev tõi Mõntu sadama rahvast täis (6)

SUPPI JAGAMAS: Supikatla juues askeldab Pille Maripuu. Foto: Janek Ojasaar

SUPPI JAGAMAS: Supikatla juues askeldab Pille Maripuu.
Foto: Janek Ojasaar

MTÜ Saarte Kalandus korraldatud kaluritepäev tõi Mõntusse külalisi nii siit- kui sealtpoolt väina.

Reedel korraldati Nasva klubis kalurite päeva raames piirkondlik teabepäev, kus osalejaid üle viiekümne. “Just paras hulk,” märkis kalurite päeva vastutav korraldaja Mart Undrest MTÜ-st Saarte Kalandus.

Kokkutulnuile tutvustati MTÜ Saarte Kalandus projektitoetuse taotlemise võimalusi. Samas toimus projektide kirjutamise ning kala esmatöötlemise ja väärindamise alane õppepäev.

Kohalikust kalast toiduvalmistamist õpetas  ja juhendas restoran Ku-Kuu peakokk Toomas Leedu.

Laupäeval astus Mõntu sadamasse püstitatud telgis lavale Saaremaa oma noortebänd Triskele, samuti said muusikasõbrad nautida tipptegijate
2 Quick Starti ja Kukerpillide kontserti.

“Kuna tegu oli piletita üritusega, on raske öelda, kui palju rahvast kokku tuli,” tõdes Undrest. Tema hinnangul võis tulijaid olla kuni kolme tuhande ringis.

Külaliste seas oli ka lätlasi ja soomlasi.

“Ise lootsime, et kui ilm on ilus ja kõik klapib, tuleb ehk kaks ja pool tuhat inimest, aga rahvast oli rohkem kui eeldasime,” lausus Undrest. “Kõige rohkem heameelt teeb aga see, et esinejail tekkis rahvaga hea kontakt ning üritusel käijate tagasiside ja kohapealt saadud emotsioon on positiivne. Järelikult läks meie ettevõtmine asja ette.”

Print Friendly, PDF & Email