Lasteaedade renoveerimiseks võimalus saada toetusraha

Riigihalduse minister Arto Aas allkirjastas määruse, millega riik hakkab toetama omavalitsusi CO2 kvoodirahadega lasteaedade renoveerimist ligikaudu 14 miljoni euro ulatuses.

Lasteaedade renoveerimise toetuse saamiseks võivad taotluse esitada omavalitsused, kus elab 5000-11 000 inimest. Viie tuhande elanikuga omavalitsus saab esitada taotluse ühe ja enam kui 11 00 elanikuga linn või vald kahe lasteaia kohta. Alla viie tuhande elanikuga omavalitsused peavad toetuse taotlemiseks asuma piirkonnas, kus käivad ühinemisläbirääkimised vähemalt 5000 elanikuga omavalitsuse moodustamiseks.

Kuressaare linna haridusnõunik Õilme Salumäe märkis, et linnas vajavad renoveerimist Pargi ja Tuulte Roosi lasteaiad. “Seda peab nüüd oma kontekstis arutama, kas ja kuidas kvalifitseeruvad need lasteaiad toetuse saamisele,” ütles Salumäe. Tema sõnul on Pargi lasteaed oma aja ära elanud ning praegune plaan on kuulutada selle renoveerimiseks välja arhitektuurikonkurss ning alustada kõike nullist. Põhjuseks see, et hoone on oma mõistliku ea ületanud ning tulevikku vaadates on mõistlikum ehitada uus hoone.

“Mõlemad lasteaiad vajavad kindlasti investeeringuid ning renoveerimist,” sõnas Salumäe. Kuna tekkis rahastusvõimalusi ka väljaspool linna eelarvet, pakub meede kindlasti tema sõnul huvi. “Kas ja kuidas meie lasteaiad vastavad tingimustele, on hetkel veel raske öelda, aga vaatame kindlasti üle, kuidas meie lasteaiad sellest kasu võiksid saada,” lisas ta.

Esimene taotlusvoor avatakse septembris ning esitamise tähtajaks on 2017. aasta jaanuar. Rekonstrueerimisplaanid on viidud 2017. aasta suvesse.

Print Friendly, PDF & Email