Väikesaared saavad rahasüste

Riigihalduse minister Arto Aas kinnitas tänavuse väikesaarte programmist toetuse saajate nimekirja. 640 000  eurot maksva 13 projekti seas, mis mõeldud esmatähtsate teenuste arendamiseks, on ka Saare maakonna väikesaarte vajadusi katvad summad. Nii on kirjas Vilsandi liinilaevale uue mootori soetamine, Ringsu sadama veevärgi parendamine, Kesselaiu abajasse paadisilla rajamine, Ruhnu merepäästjate võimekuse tõstmine ja kiire internetiühenduse ja raadiosidevõimekuse tõstmine Abruka saarel.

Lääne-Saare vallavalitsuse IT juht Indrek Teppan ütles, et Abruka saare internetiolukord on hetkel kehv. Lühidalt oleks uuenduste eesmärgiks Kuressaarest üle mere korraliku signaali püüdmiseks vajaliku masti paigaldamine Abrukale. See tagaks võimaluse pakkuda head internetti kogu saarel ning avardab kindlasti ka mobiilside arendamise võimalust. Süsteemidele tuleb ka oma päikesepaneelidel põhinev toitejaam.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Liisi Poll ütles Saarte Häälele, et lõplikke rahanumbreid iga projekti taga veel ei ole. EAS ootab lõplikke projektitaotlusi vastavalt kinnitatud tegevuskavale hiljemalt 30. aprilliks 2017.

 

Print Friendly, PDF & Email