Mõistuse ja südamega enda eduks

Orissaare gümnaasiumi 70. juubel on ajalooks saanud.

Vilistlaspäev algas juba hommikul, kui direktor Marjana Prii, majandusjuhataja Herard Anto, vilistlane Malle Truu ning allakirjutanu sõitsid läbi kalmistud ja süütasid mälestusküünlad lahkunud õpetajatele.

Samal ajal viidi spordihoones läbi lendudevaheline võrkpalliturniir.

Remonditud ja kaasajastatud õppevahenditega varustatud klassiruume tutvustasid huvilistele õppealajuhataja Hilde Kurg ja direktor.

Pärastlõunal astusid programmiga “Üheksa korda uuri, üks kord hõika” üles Orissaare gümnaasiumi nooruurijad. Õpilaste loov- ja uurimistöid kanti ette viis, näiteks tutvustas Uku Pokk 8. klassi ühistööna valminud “Maasilinna mängu” ja kolmas klass oma uurimistööd “Orissaare gümnaasiumi õpilaste kätepesuharjumus I –VI klassi näitel”. Auditoorium kuulas hoolega ja esitas lisaküsimusi.

Jõudis kätte piduliku aktuse aeg. Peeti kõnesid, tänati toetajaid, tublimad kanti kooli auraamatusse. Õhtujuhid Taavi Paju ja Taavi Teevet esinesid oma tuntud headuses. Aktus sujus ning pärast oli kuulda kiidusõnu aktuse kompaktsuse kohta.

Pärast aktust avati sammassaalis kooli ajaloo püsinäitus, avamisel võtsid sõna Silvi Teesalu, Marjana Prii ja Juta Porgand.

Kui pidulikud toimetused lõppenud, võis pidu klassides ja õues alata. Vilistlasi tantsitas ansambel Rulli Magneetik. Õpetajate toas kohtusid endised ja praegused õpetajad ja meenutada oli palju!

Registratuuri tööpäev lõppes veidi enne keskööd, siis oli vilistlasi kokku loetud umbes 400.

Keskööl kogunesid peolised õue üllatust ootama. Spordiväljakul nähti põõsaste vahel liikumas Herard Antot ja seejärel sähvisid taevasse ilutulestikuraketid.

Sume öö kestis,  OG 70. sünnipäev kestis, mälestusi kooliajast ja õpetajatest muudkui meenus.

Ikka “Mõistuse ja südamega enda eduks”, see on meie kooli moto 2011. aastast.

Uute kohtumisteni!

Maret Aardam,  XXI lennu vilistlane

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email