Saare noored lauljad lõõritasid popkooripeol

Laupäeval osalesid  tütarlaste- ja segakoorid Saaremaa ühisgümnaasiumist ja Kuressaare gümnaasiumist ühes tuhandete teiste lauljatega Tartu laulukaare all popkooripeol.

SÜG-i muusikaõpetaja ja koorijuht Mari Ausmehe sõnul mindi ülikoolilinna sel aastal juba kolmandat aastat. Erinevalt laulupidudest ei toimunud popkooripeole pääsemiseks eelkonkurssi, laulma pääsesid kõik soovijad. Laulude selgeksõppimine algas juba jaanuaris-veebruaris, sest Ausmehe hinnangul on 31 laulu õppimine üsnagi töö- ja vaevamahukas.

Ausmees tunnistas, et kuigi klassikaline koorimuusika on talle südamelähedasem, on ka popkooripeol laulupidude vahelisel perioodil oma võlud ning peost võetaksegi osa suuresti just laste endi suure soovi tõttu.

Kaugelt tulijatena alustasid saarlased sõiduga juba laupäeva varahommikul. Piskud öötunnid, mis poppeost veel koiduni jäid, saadeti mööda Mart Reiniku koolis. Saarlaste peole mineku tegid võimalikuks Laulupeo Sihtasutuse ja Eesti Kultuurkapitali toetus, väike osamakse tuli lastel tasuda ka endil.

Seekordne kokkusaamine oli bändide pidu: koos kooridega astusid üles ansamblid Apelsin, Mahavok, Fix, Traffic, Karavan, Kukerpillid, Justament ja Põhja-Tallinn. Repertuaaris oli 31 laulu Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest.

Popkooripidu korraldav organisatsioon on SA Tartu Muusikafestival; viie aasta jooksul on just tänu popkooripeole sündinud uued koori- ja bigbändi seaded 150-le kõige armastatumale Eesti poplaulule.

Mai Raet

 

Print Friendly, PDF & Email