Haigla kavandab EMO ja psühhiaatriaosakonna uuendamist (3)

Kuressaare haigla plaanib lähiaastail uuendada erakorralise meditsiini- ja kiirabiosakonna ning psühhiaatriaüksuse ruumid.

SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli ütles, et erakorralise meditsiini- ja kiirabiosakonna ruumide renoveerimine on plaanitud 2017. aastasse, psühhiaatriaosakonna uuendamine aga 2018. aastasse. “Need on haigla ruumid, mis täna vajavad hädasti sisemist värskendust,” märkis ta ja lisas, et erakorralise meditsiini osakonnas uuendatakse ka kogu aparatuur.

Konkreetsetest summades, palju see kõik võib maksma minna, on Kõlli sõnul praegu veel vara rääkida. “Ootame kõigepealt ära, kas sügisel rahuldatakse meie taoltus, mille esitasime Euroopa regionaalarengu fondile, et saada raha esmatasandi tervisekeskuse rajamiseks,” lausus ta. “Sellest sõltuvad kõik meie aktsendid tulevikus.”

Maikuus kirjutas Saarte Hääl, et Kuressaare haigla esitas esmatasandi tervisekeskuse ja selle Leisi filiaali rajamiseks 1 554 000 euro suuruse taotluse Euroopa regionaalarengu fondile. Uus tervisekeskus on kavas rajada haiglahoone D-korpusesse, kus varem asus polikliinik.

Projekti kogumaksumus on ligi 4 miljonit eurot ja selle rahastamiseks on haiglal kavas veel võtta 0,6 miljoni suurune investeerimislaen tagasimaksetähtajaga 10 aastat.

Kuressaare haigla esmatasandi terviskeskuse ehitustööd on planeeritud aastatele 2017 ja 2018.

 

Print Friendly, PDF & Email