Golfiväljakul tehti ajalugu

Saaremaa golfiklubi president Kaupo Pastak sai reedel siinsetel väljakutel hakkama löögikombinatsiooniga, mida Saaremaal keegi enne teinud polnud. Eestiski on Albatrossi-nimelise löökide arvu löönud enne teda vaid üks inimene.

Kui arvatakse, et iga golfari unistus on lüüa pall auku ühe löögiga, siis Albatross on veelgi keerulisem ja haruldasem.

Golfi keeles on Albatross kolm lööki alla pari, ehk siis tehakse kolm lööki vähem kui selle raja läbimiseks ette nähtud on. Pastak tegi Albatrossi Saare golfi esimesel väljakul, mille peaks läbima viie löögiga. Tema kulutas selleks kaks lööki. Esimene rada on 461 meetri pikkune. Pastaku esimene löök oli 293 meetrit ja teine löök, mis palli auku viis, oli 198 meetri pikkune.

“Albatrossile ei ole ligilähedalegi saanud,” märkis Pastak. Küll on ta läbinud siinsed par 5 rajad kolme löögiga, milline kombinatsioon kannab nime Eagle (kotkas ingl.k). Sama on ka siis, kui par 4 rada läbitakse kahe löögiga.

Pastak on 2009. aastal löönud ka Hole in One löögi, ehk siis palli avalöögiga auku saanud. Siiski ütleb ta, et Albatross on sellest raskem ja haruldasem.

“Hole in one võib lüüa ka väga algaja, kui veab,” selgitab ta. Asja iva on selles, et ühe löögiga saadakse pall auku radadel, mille pikkus on 140-160 meetrit ehk siis kolme löögi rajad. Saare golfi väljakutel on hole in one löödud radadel, mille pikkused on 115, 110 ja 152 meetrit.

“Albatrosse lüüakse väga harva ja distantsi ongi augule tavaliselt rohkem. Lisaks peab õnnestuma kaks head lööki, mitte vaid üks,” sõnas Pastak.

 

Print Friendly, PDF & Email