Eelviimasel katsel purunenud rehv jättis Ott Tänaku rallivõiduta

PARIM MEES: Kuigi võitu ei tulnud, tunnustasid konkurendid Ott Tänaku supersõitu. TIMO ANIS

PARIM MEES: Kuigi võitu ei tulnud, tunnustasid konkurendid Ott Tänaku supersõitu.
TIMO ANIS

Poola MM ralli eelviimasele katsele minnes oli Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi edu Volkswagenil sõitva Andreas Mikkelseni ees 18,6 ja Paddoni ees 31,5 sekundit ning saarlased olid sõitmas võidule.

Paraku purunes Ott Tänaku ja Raigo Mõlderi Ford Fiestal rehv, kaotust katse kiireimale Jari-Matti Latvalale Volkswagenil tuli 40,5 sekundit ja 11. koht langetas meie mehed norralase järel teisele kohale. Täielikult löödud saarlane ei suutnud sellisel hetkel isegi kommentaari anda. “Ma ei taha praegu rääkida,” jäi Tänak kiiruskatse järel napisõnaliseks. Hiljem märkis teise kohaga WRC sarjas kolmandat korda poodiumile tõusnud Ott Tänak Facebookis, et viimast katset lõpetades oli ta süda murtud. “Ma jahtisin enda unistust, kuid see ei saanud teoks,” tõdes kokkuvõttes Mikkelsenile 16 sekundiga kaotanud rallipiloot.

“Aga me suutsime end nädalavahetusega tõestada ja saime veelgi sihikindlamaks. See oli meile unelmate ralli. Oli väga suur rõõm sõita nii paljude Eesti lippude ja fännide ees, kelle toetus oli täiesti meeletu ja ma ei suuda kõiki tänada. Mina ja Raigo olime väga pettunud, kuid nii perekonna kui ka terve DMACKi ja M-Spordi meeskonna toetus tähendab, et tuleme tagasi senisest veelgi tugevamana. Ma saan seda lubada.”

Ott Tänak ja Raigo Mõlder võitsid Poola MM rallil üheksa kiiruskatset ja tegid oma meeskonnaga ajalugu. DMACK rallitiimi juht Dick Cormack ütles, et see oli kindlasti nädalavahetus, mida kogu meeskond jääb mäletama. “Me tõestasime oma võimet konkureerida kõrgtasemel ja see oli meie jaoks tõeline murdepunkt,” lausus ta.

Eesti autospordi liidu presidendi ja 1981. aasta maailmameistri Ari Vataneni sõnul oli selline lõpptulemus vastakaid tundeid tekitav. “Esmalt on mul muidugi äärmiselt kahju, et rehvipurunemine võttis Otilt ja Raigolt nende esimese WRC võidu,” märkis ta, lisades, et Ott on kiire ning selles pole olnud kahtlust ja koostöö Raigoga klapib neil hästi.

“Poola MM-ralli näitas, et kiirust on veelgi juurde tulnud ja sellega koos ka kindlust ja stabiilsust. Sõita sellises tihedas konkurentsis nii kiire ralli liidrikohal ja seda ilma vigadeta, see on meistriklass. Ma olen kindel, et Oti ning Raigo esimest WRC võitu ei pea me kaua ootama.”

Autoralli maailmameistrivõistlused jätkuvad 28.-31. juulil Soomes Jyväskyläs, kui sõidetakse Neste Oil Rally Finland. Eestis on järgmiseks ralliks 15.-17. juulil sõidetav auto24 Rally Estonia, mis on FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapiks.

Print Friendly, PDF & Email