Margus Männik haldusjuhiks (15)

MEES NAGU ORKESTER: Margus Männik jõudis alles lõpetada töö Lääne-Saare hooldekodu projektijuhina, kui juba tuleb ette võtta valla haldusasutuse ülesehitamine. MAANUS MASING

MEES NAGU ORKESTER: Margus Männik jõudis alles lõpetada töö Lääne-Saare hooldekodu projektijuhina, kui juba tuleb ette võtta valla haldusasutuse ülesehitamine.
MAANUS MASING

Möödunud nädalal toimusid Lääne-Saare Halduse juhi konkursi vestlusvoorud, mille tulemusena valiti asutuse juhiks Margus Männik.

Lääne-Saare vallavanem Tiina Luks ütles, et konkursile laekus kokku kaheksa avaldust. Lisaks konkursi nõuetele rääkisid Männiku kasuks ka tema isikuomadused ning varasem töökogemus.

Männik kinnitas Saarte Häälele, et rutiini ta uues ametis ei karda. “See on uue asja ehitamine. Mitte nii, et lähed hommikul tööle, loed meilid üle, laod kaks pasjanssi ja ongi kõik, sest asjad jooksevad. Kogu see kupatus tuleb paika panna, organisatsiooni ehitamine tähendab iga päev uusi väljakutseid,” rääkis ta.

Haldusjuhi amet on Männiku sõnul kindlasti tähtajatu ametikoht. “Aga mitte selline, kust ma plaanin pensionile minna,” lisas ta.

Männiku hinnangul omavalitsuste käimasolevad ühinemisprotsessid uue haldusasutuse juhi kohta ohustada ei tohiks.

“Ma olen täiesti kindel, et niikaua, kui valdu juhivad elukutselised, kellel pool suguvõsa on vallaga seotud, on see Suur-Saaremaa jutt ajaraisk ja pulaajamine. See on halva maiguga populism ja veesogamine,” nentis ta, märkides, et niisugune arvamus ei tugine sisetundele, vaid kainele arvestusele.

Küll näeb ta ees väiksemaid liitumisi, näiteks Torgu liitumist Lääne-Saarega.

Männik alustab tööd augusti alguses. Lääne-Saare Halduse juhi ülesandeks on asutuse käivitamine – struktuuri kavandamine, eelarveprojekti koostamine, tegevuskavade planeerimine.

Print Friendly, PDF & Email