Auhinnatud partner aitab Saare Erekil maailma vallutada

SÜDALINNAS: Mihkel Urmet, Ilaria Spasari Itaaliast ja Roomet Helbre tegutsevad suve lõpuni vana Edu poe teisel korrusel. MAANUS MASING

SÜDALINNAS: Mihkel Urmet, Ilaria Spasari Itaaliast ja Roomet Helbre tegutsevad suve lõpuni vana Edu poe teisel korrusel.
MAANUS MASING

Saare Ereki partnerarhitektid büroost AB TEMPT kolisid oma kontori selleks suveks Kuressaarde, vana Edu poe hoone teisele korrusele.

Tegemist on loomingulise koosseisuga, kes projekteerib paljude projektide seas ka Saare Ereki tehases toodetud eramuid. TEMPT arhitektid Mihkel Urmet ja Taavi Kuningas kavandasid näiteks ka Lottemaa mängumaad Pärnumaal. Sel aastal on võidetud EV 100 linnade arhitektuurikonkursse. Ühtekokku on suve jooksul TEMPTis arhitekte töötamas 4-10 inimest vastavalt hetkel töös olevate projektide vajadusele.

Tõusev trend

Saare Ereki tegevjuht Kaarel Väer tõdes, et nad teevad TEMPTi meestega koostööd teist aastat. Selle ajaga on nad meelde jäänud kahe peamise omadusega. “Esiteks, nende disainitud tehasemajad on arhitektuuriliselt modernsemad, kui “keskmised kataloogimajad”,” märkis ta. “Teiseks on tegemist vahetute ja lihtsate meestega, kes võtavad maja projekteerimisel arvesse kõik kliendi soovid, säilitades samal ajal kodu hea väljanägemise.”

Väer nentis, et kui panna need kaks omadust kokku ja lisada saaremaine “võtmed-kätte” tootmine-maja ehitus, siis saabki klient oma unistuste kodu kätte.

Saaremaale suvekontori rajamine annab Väeri hinnangul nii saarlastele kui suvekodu omavatele suvesaarlastele võimaluse meeste loominguga lähemalt tutvust teha. “Üks asi on kindel – tehases valmis toodetud majade trend on tõusev,” kinnitas ta.

Mihkel Urmet tõdes Saarte Häälele TEMPTi suvekontorit näidates, et nad on varemgi suviti oma kontorit “suvitama” kolinud ja sedakorda otsustati tulla Kuressaarde. Mullu oldi Viljandis, aga suvetööd on tehtud ka Hiiumaal ja mujalgi. “Kuna me Saare Erekiga teeme päris palju koostööd, siis tundus kuidagi loogiline seekord Saaremaale tulla,” sõnas Urmet.

TEMPT on ainus arhitektuuribüroo Eesti Puitmajaliitu (EPML) kuuluvate puitjamatehaste seas. „EPML juhatusse valiti mind vast seetõttu, kuna on palju visioone, kuhu Eesti tehases toodetavate puitmajadega jõuda,“ märkis Mihkel Urmet. TEMPT ongi spetsialiseerunud just puitmajade projekteerimisele.

Saare Erek on samuti EPML liige ja Kaarel Väer omakorda selle juhatuse liige. “Siiani oleme teinud mõned hooned koos Eestis, aga suurem plaan on ikka maailma vallutada ning eksportida saarlaste toodangut mujale – Norrasse, Rootsi ja kaugemalegi,” kinnitas Urmet.

Tema sõnul on plaanis suvel rohkem viia arhitekte tootmise juurde ja koos istudes arutada tootja võimalusi ja arhitekti nägemusi. “Loodame suve lõpuks luuagi ka uue kollektsiooni maju Saare Erekile ning neid hakata pakkuma nii kodumaal kui välisturgudel,” kinnitas Urmet.

Kortermajad sihikul

Peale eramute tahetakse jõuda tulevikus kodumaisest puidust kortermajade, hotellide jms suuremate hoonete tootmiseni Saaremaal. “Hetkel on see kõik juba võimalik, aga väga palju üldsus sellest veel ei tea,” nentis ta. “Teemaga kursis olemiseks teeme ka palju eeltööd Euroopa erinevate standarditega tutvudes ning ka näiteks kodumaal projekteerimist reguleerivat seadusandlust muutes läbi. Sisekaitseakadeemia juurde loodud Puitehitiste tuleohutuse töögrupi.”

TEMPT korraldab iganädalaselt dokumentaalfilmide vaatamist oma kontoriruumides ja jätkab seda ka Saaremaal, huvilistel on võimalik sel viisil piiluda ka arhitektide töömaailma. Mida täpsemalt näidatakse, saab vaadata TEMPTi Facebooki lehelt.

 

Print Friendly, PDF & Email