Aeruramm tõi Sääremäele enam kui 300 huvilist (GALERII)

ONUPOJAD VÕITSID: 14 võistkonda sõudepaatidel jätsid Jorma (vasakul) ja Lauri Ratas meeskonnast Onupojad endast tahapoole. MAANUS MASING

ONUPOJAD VÕITSID: 14 võistkonda sõudepaatidel jätsid Jorma (vasakul) ja Lauri Ratas meeskonnast Onupojad endast tahapoole.
MAANUS MASING

Jaanipäevajärgse päikeselise laupäeva lõuna paiku lähetati Sääremäe rannas Laimjala vallas mereveele 13 kilomeetri pikkusele orienteerumisdistantsile üksteiselt mõõtu võtma 15 tiimi võistlejaid sõudepaatidel ja 18 paari süstadel või kanuudel.

Kaldale jääjail oli võimalus suure ekraani vahendusel merel toimuvale kaasa elada, loodusmatkal haruldasi taimi tundma õppida, töötubades uusi oskusi omandada, lapsed said orienteerumisrajal joosta ja ülesandeid lahendada, kalapüügivõistlusel kuival maal oli palju ridva vibutajaid. Mekkida sai merelisi hõrgutisi ning kohale toodud saunast otse merevette karata või kaldapealsel lihtsalt Sääremäe oivalist looduspilti ning päikesepaistet nautida.

Hinnanguliselt oli nädalavahetusel kas lähemalt või kaugemalt looduskaunisse Asva külla tulnud Aerurammust kas võistlejatena või kaasaelajatena osa saama enam kui 300 inimest. Mullu Saare maakonna aasta merelise teoga tunnustatud koguperesündmus oli tänavugi hästi korraldatud. Osalejad kiitsid korraldajaid sooja vastuvõtu ja hästi läbi viidud võistluse eest.

Aerurammu ellukutsuja ehk kurja juur, nagu Meren Tamm (fotol) ennast ise kutsub, on enda ümber koondanud pisut enam kui kolmekümneliikmelise vabatahtlike meeskonna. Kõik võtsid oma ülesandeid kohusetundlikult ja see edu tagaski.

“Iseenesest ei ole meil plaanis kasvada hirmus suureks või rahvusvaheliseks võistluseks. Pigem tahame pakkuda nii kohalikele kui ka kaugemalt tulnutele toredat merelist ja mereäärset põnevat tegevust. Meil on heameel, et inimesed on seda paika avastamas. Sääremäe on praegu tõesti selline peidetud pärl,” ütles Meren Tamm.

Samas märkis Meren, et ei välista võimalust järgmistel aastatel kutsuda inimesi Aerurammule kusagile mujale, öeldes, et vallas on veel mitu kaunist sadamat, nagu Luhina, Ruhve ja Kõiguste.

Seekordsel, kolmandal jõuproovil osutusid süstade-kanuude klassis võitjateks Saaremaa ja Pärnu ühendatud võistkond Navi Siil. Aerutajaiks olid Henri Kaus ja Karl-Erik Kõrge. Teise koha auhinna võtsid vastu Tiina ja Kristo Kiiker Asva küla Mäe talust. Kolmanda koha auhind läks võistkonnale Saldejums (läti keeles jäätis). Tegu ei ole siiski lätlastega, vaid Viljar Sinimeri ja Märt Turuga.

Sõudepaatide võistlusklassis olid konkurentidest üle Kungla küla sõudjad Jorma ja Lauri Ratas meeskonnast Onupojad. Tiim Kassemehed, Siim Väli ja Kaupo Vallik, sõudsid end teiseks ja kolmanda koha meened-auhinnad võtsid vastu Jass ja Kaarel Tüür, meeskonnast Möla Pidamatu.

“Käed saime lõpuks üsna villi. Esikohta küll ei lootnud, aga nüüd on võit käes. See on hästi lahe võistlus. Järgmisel aastal osaleme kindlasti,” rõõmustas Lauri Ratas võidu üle.

Print Friendly, PDF & Email