Fotokonkurss kutsub jäädvustama mere märke

MTÜ Meremaa ja Kuressaare merepäevade eestvedajad korraldavad fotokonkursi „Kõik me kanname endas mere märke“ (L. Meri). Fotosid oodatakse 23. juunist 15. oktoobrini ja need saab üles laadida merepäevade kodulehel.

Konkursi eesmärgiks on saada võimalikult palju huvitavaid ja kunstiliselt heal tasemel pilte Kuressaare merepäevadest, Saaremaa merenädalast ja teistest üritustest, samuti merega seotud töökohtade mitmekesisusest, vabaaja veetmise võimalustest ja merega seotud elamustest.

Ennekõike soovitakse fotodel näha merega seotud inimesi, tegevusi ja rituaale, mis kajastaksid käimasolevat merekultuuriaastat.

„20. Kuressaare merepäevade inspiratsiooniallikaks on Lennart Meri ja nii on ka merepäevade fotokonkurss saanud juhtlauseks ühe tema tsitaadi, mis kannab mitmekülgset ja sügavat sisu,“ sõnas merepäevade peakorraldaja Tiiu Tammoja. Konkursi korraldajate sõnul võib mere märke leida kõikjalt.

„Meil on kaugele ulatuv merekultuur, meri läbib praktiliselt kõiki kultuurivaldkondi moest arhitektuurini, merest ammutavad inspiratsiooni kirjanikud, muusikud, kunstnikud,“ sõnas Lembit Michelson MTÜ-st Meremaa. Korraldajad julgustavad kõiki professionaale ja huvilisi konkursil osalema: „Ühiselt tegutsedes saame veelgi paremini oma maakonda tutvustada.“

Fotokonkursi võitjad selgitab välja žürii 25. oktoobriks ja kõiki konkursile saadetud töid eksponeeritakse alates 1. novembrist Kuressaare kultuurikeskuses, kus publik saab valida oma lemmiku, kellele antakse eriauhind. Võidutööde autasustamine toimub Kuressaare VI fotopäeval, 19. novembril.

Print Friendly, PDF & Email