Uus lendaja alustas hilinemisega (3)

OOTAVAD: Riigiametnik Jaan Leivategija ja ettevõtja Margus Puust avaldasid lootust, lennukite hilinemine traditsiooniks ei saa. MAANUS MASING

OOTAVAD: Riigiametnik Jaan Leivategija ja ettevõtja Margus Puust avaldasid lootust, lennukite hilinemine traditsiooniks ei saa.
MAANUS MASING

Nagu jätkuks segadusele viimaste aegade arengutes mandri ja suursaarte vahelises lennuliikluses hilines Transaviabaltika esimene lend Tallinnast Kuressaarde tund aega.

Transaviabaltika esimese lennuga saabus Kuressaarde kümme inimest ja Tallinna poole lendas 13.

Üle pika aja taas lennukiga Tallinna saamise võimalust kasutanud Saaremaa DeliFood OÜ omanik Margus Puust jõudis Kuressaare lennujaama alles siis, kui graafikujärgselt oleks lennuk pidanud juba Tallinnas olema.

Puust ütles, et kui ta nägi internetis, et lennuk hilineb, ei hakanud ta end liiga vara lennujaama sättimagi.

Esimese lennu kaasa teinud Transaviabaltika esindaja Rene Must ütles, et lend läks iseenesest ju hästi. Juba hommikul hilines sama lennukiga teenindatav Tallinna–Kärdla lend, kui tekkis tõrge paberimajandusega. “Need on sellised kasvuraskused,” vabandas Must.

Hilinemine jätkus Kärdlas, kus Musta sõnul oli neile korraldatud uhke vastuvõtt, ning seegi venitas Kuressaarde jõudmist hilisemaks. Graafikujärgse aja 9.15 asemel puudutasid lennuki rattad Roomassaare poolsaarel maad alles kell 10.20.

Lennuk, mis maandus, oli n-ö asenduslennuk. Tšehhi päritolu LET L-410 lendab Musta sõnul seni, kuni saadakse luba varemgi Aviesi käes liini teenindanud Jet-
stream-31 liinile toomiseks. “Loodetavasti juhtub see lähipäevil,” sõnas Must.

Rene Must toonitas ka, et Transaviabaltika ei ole 18 aasta jooksul saanud mitte ühtegi ettekirjutust.

Tallinnast Saaremaale lennanud vene keelt rääkiv mees lennureisi hilinemise üle ei nurisenud, kuid tõdes, et lennuk mürises küll võimsalt.

Saare maasekretär Jaan Leivategija ootas lennujaamas esimese lennu saabumist kogunisti kaks tundi.

“Muidugi on kahju, et lend hilines. Ka neile reisijatele, kes peavad lennujaamas tund aega esimest lendu ootama, see kahtlemata ei meeldi,” ütles Leivategija, kellele firma esindaja kohe pärast maandumist ka juhtunust täpselt aru andis.

Kuigi lepingus on vedajale hilinemise eest ette nähtud ka karistused, siis eile maasekretär nende rakendamise kohta infot anda ei osanud. Leivategija sõnul tuleb enne selgeks teha, mis juhtus, ja siis otsustada edasine tegutsemine.

Print Friendly, PDF & Email