Tinno: Lääne-Saare vald võib jätkata iseseisvana (20)

Lääne-Saare vallavolikogu liige ja valla esindaja ühendomavalitsuse läbirääkimiste juhtkomisjonis Andres Tinno leiab, et maakondlik ühinemine on muutunud keerukaks ja Lääne-Saare võib jätkata iseseisva omavalitsusena.

“See, et Lääne-Saare valla liitumisettepanekule pole veel positiivselt vastatud, ei tee meid õnnetuks,” kinnitas Tinno. Rõhutades, et tegu on tema isikliku arvamusega, lisas ta, et vägisi Lääne-Saare kedagi liituma ei soovi.

“Äritegevuses tegeletakse ikka riskide maandamisega, ju siis naaberomavalitsused riske ei näe. Olen osalt meie volikogu liikmetelt küsinud suhtumist praegusesse protsessi ja on selgelt kostnud arvamust, et võiksime jätkata iseseisva omavalitsusena ja kui keegi soovib meiega liituda, siis oleme selleks valmis,” rääkis Tinno.

Eilse seisuga olid Lääne-Saare liitumiskutsele eitavalt vastanud Kuressaare linn ning Pihtla ja Mustjala vald. Arutelu on veel ees Valjala, Kihelkonna, Salme ja Torgu volikogus.

Kommenteerides Suur – Saaremaa läbirääkimiste hetkeseisu, märkis Tinno, et ühinemislepingu põhitekst on küll valmis, kuid lepingu lisad puuduvad ja sisulist tööd ühinemise õnnestumiseks pole alustatud. “Olen sellele korduvalt juhtkomisjonis tähelepanu juhtinud, kuid ühinemiskõneluste eestvedaja Madis Kallas pole sellele erilist tähelepanu pööranud,” nentis ta.

Juhtkomisjoni liikmed teavad, et Andres Tinno kriitikaga ühinemislepingu lisade puudumise kohta on nõus ka Kuressaare linnavolikogu esimees Toomas Takkis, kes möönis, et volikogudesse on saadetud poolik asi ja et ka tema on sellele asjaolule linnapea tähelepanu juhtinud. Tinno märkis, et suure ühinemise teeb silmnähtavalt keerukamaks ka olukord, kus väikevallad võtavad laene, mida nad iseseisvalt teenindada ei suuda.

Ida-Saare ühinemisprotsessi kohta ütles Tinno, et tema teada on seal sisulised arutelud väga elavad. “Kui tahe on olemas, siis see neil ka õnnestub,” arvas ta.

 


Mustjala ütles ei

Eile Lääne-Saare valla liitumiskutset arutanud Mustjala volikogu ütles suurele naabrile ära. Varem on Lääne-Saare kutsele eitavalt vastanud Pihtla vald ja Kuressaare linn.

Mustjala vallavolikogu esimees Malve Kolli ütles, et Suur-Saaremaa läbirääkimistel juba osaletakse ja ei ole vaja selles osas mitmel rindel tegutseda. Teised Mustjala volinikud olid temaga sama meelt ja eitav otsus oli üksmeelne.

Raido Kahm

 

Print Friendly, PDF & Email