MIS JUHTUS

Varastati 15 000 väärtuses metsa

Kuressaare politseijaoskonna menetlusteenistuse vanema Ahti Lepa sõnul registreeriti nädalaga kaks kriminaalmenetlust.

Ühel juhul avastas kodanik, et tema maal on tehtud ebaseaduslikku metsaraiet. “Kriminaalmenetlus algatati varguse paragrahvi alusel. Kahju suurus on ca 15 000 eurot,” ütles Lepp.

Teine kriminaalmenetlus on seotud loata autojuhtimisega. “Menetlus puudutab 1991. aastal sündinud noormeest, kes jätkuvalt juhib autot, omamata juhiluba, ja on teinud seda süstemaatiliselt,” nentis Lepp.

Varguse pani toime 1953. aastal sündinud naine, kes üritas nädalavahetusel Rae kauplusest viina varastada.

Nädalaga algatati Kuressaare politseijaoskonnas 23 väärteomenetlust, nendest 15 juhul oli tegemist kiiruseületamisega. Joobes juhte tabati nädalaga kaks. Lisaks juba kajastamist leidunud juhtumile, kus joobes juht otsustas politsei peatumismärguandele mitte reageerida, tabati nädala lõpus veel üks purjus juht. “Laupäeval kõrvaldati roolist 1989. aastal sündinud mees, kelle alkoholijoove jäi napilt alla kriminaalsele joobele,” rääkis Lepp.

Autodel valed numbrid

Tavapäratu oli nädalavahetus selle poolest, et liiklusest kõrvaldati suisa kaks sõidukit, millel olid valed registreerimismärgid.

“Ühel juhul oli kasutatud teise sõiduki registreerimismärke, teisel juhul kasutas juht sõiduki taga registreerimismärki, millel oli number muudetud – 3-st tehtud 9,” ütles Lepp.

Lisaks puudus viimati mainitud juhil juhtimisõigus. Mõlema juhtumi puhul alustati väärteomenetlust.

 

Print Friendly, PDF & Email