Mihkel Räim avas oma profikarjääri võiduarve

VÕIDUMEES: Juba mitmelt varasemalt sõidult võitu oodanud Mihkel Räim viis oma unistuse meeskonnakaaslaste toel ellu. ALVER KIVI

VÕIDUMEES: Juba mitmelt varasemalt sõidult võitu oodanud Mihkel Räim viis oma unistuse meeskonnakaaslaste toel ellu.
ALVER KIVI

Israelis registreeritud profiklubis Cycling Academy Team tänavu esimest aastat sõitev 22-aastane jalgrattur Mihkel Räim avas Kanadas sõidetud velotuuril Tour de Beauce oma profikarjääri võiduarve, kui oli kiireim kahel etapil.

Oma ajaloolise esimese võidu vormistas Mihkel Räim kohe esimesel 185 km pikkusel etapil, kui sprintis edukalt seitsmemehelisest liidergrupist. “Milline päev, jõudsin lõpuks oma võidu ära oodata ja see oli õige magus!” rõõmustas Mihkel Räim, lisades, et treener ütles talle enne sõitu: “Go for the win!”

Kuigi võidusõidul polnud noore saarlase enesetunne kõige parem, õnnestus tal konkurentidel eest ära sõita õige jooksikute grupiga. Peagrupp lasi vahe “jooksikutega” suhteliselt suureks ja mingil hetkel oli see lausa 7 minutit.

“Olime suht kindlad, et jääme ette,” rääkis Mihkel Räim. “Lõpus midagi erilist ei toimunudki, sest pärast viimast kurvi alustasin spurti ja keegi minust ei möödunud.”

Teine võit tuli neljandal etapil 70 km pikkusel Quebeci tänavatel sõidetud kriteeriumis. “Ma tundsin oma jalgades tohutut valu ja piimhapet,” rääkis võitja. “Kuid ma teadsin, et kõik minu ümber tunnevad sama. Sprindil olin taga ratturist, kellele olen juba varem kaotanud, ja seepärast soovisin revanši. Ma möödusin temast ning panin oma parema külje kinni ja vaatasin, et keegi ei mööduks minust vasakult. See oli pikk sprint, kuid ma tundsin end kindlalt. Väga mõnus tunne on ikka, käed lahti, üle joone tulla.”

Kaaslased kiidavad

“Jah, jalgrattasport on meeskondlik spordiala ja on raske võita ilma kaaslasteta, kes panustavad sinu edusse, kui sina panustad nende omasse ja seekord on meil Viikingi aeg,” vahendab Cycling Academy oma emotsioone klubi kodulehel. “22-aastane eestlane Mihkel Räim võitis kolme päeva jooksul kaks sõitu… Tema pühendumus, võidusoov ja enesekindlus on imetlust väärt ja tema meeskonnakaaslased on rohkem kui õnnelikud teda toetades.”

Klubi veteranrattur Dan Craven ütles, et juba enne starti õhkus Mihkel Räimest enesekindlust. “Ta oli valmis üheks tõsiseks võidusõiduks ja võiduks ning siis viis ta plaanitu oma õigete liigutustega ellu,” rääkis Craven.

“Me oleme Miku edu üle väga rõõmsad,” lisas tema mehhiklasest sõber Luis Enrique Lemus.

Teisele etapile startis Mihkel Räim liidrisärgis. “Särki kaitsma ei läinud, proovisime etapivõidu nimel kaasa rääkida ja palju meil puudu ei jäänud,” vahendas Mihkel Räim. “Teadsin, et lõputõus on minu jaoks liiga raske ning ei hakanud särgi kaitsmisega üldse oma pead vaevama.”

Nõudis eneseületust

Tempo oligi tugev ja 10 km enne lõppu tundis Räim oma sõnul, et mitte mingil juhul ei suuda ta kaasa rääkida võistluses kõrge koha eest. Nii kui tõusule keerati, hakkasid Räimel jalad kergelt krampi kiskuma ja esimest korda elus läks tal ratta seljas käsi krampi, kuna tõus oli megajärsk. Algus ja lõpp 15–20%. Aga ta võis väga rahulikult finišisse tiksuda.

Järgmisel hommikul toimunud eraldistardist sõitu võttis Mihkel Räim üsna rahulikult ja peamine eesmärk oli ajalimiiti mahtuda. Maanteerattaga sõitnud saarlane kaotas võitjale üle 3 minuti.

Õhtuse etapi pikkus oli 78 km. Eest sai ära 11-meheline grupp, kes püüti kinni kolm kilomeetrit enne lõppu. Mihkel Räime ülesanne oli rahulikult pundis olla ja lõppu oodata.

Viimasesse kurvi läks Räim 5.–6. positsioonil ning finišis oli ta kuues. “Lõpus oli 300 m pikkune järsk tõus ja finiš jäi puhtalt jala taha täna,” lausus rattur.

Velotuuri viimasel, 122 km pikkusel etapil sai Mihkel Räim 43. koha, kaotades võitjale 11.08. Kokkuvõttes oli parim ameeriklane Gregory Daniel, Räim oli 30., kaotades 21.41.

Print Friendly, PDF & Email