Muhu põhikool sai 40 (3)

Eile tähistasid Muhu põhikooli endised ja praegused õpetajad ning vilistlased Muhu põhikooli 40. sünnipäeva.

Pärast ringkäiku koolimajas said sünnipäevalised osa kontsertaktusest, misjärel pakuti koolisööklas suppi tuntud headuses. Muhu spordihoones võtsid kooli esindajad vastu õnnitlusi, tervitusi, kingitusi ja eeskava vilistlastelt.

Õhtul mängis tantsuks ansambel Onud. Sünnipäevapeole pani punkti vilistlasdisko.

“Kooliajast on mul ainult head mälestused,” kinnitas loodusfotograafina tuntud Tõnu Ling, kes eilsel sünnipäevapeol osaleda siiski ei saanud. “Tühja see aeg küll ei läinud – kõik me oleme elus edasi jõudnud.”

Lingi huvi fotograafia vastu sai alguse just kooliajal. “Matemaatikaõpetaja Rein Lahke oli meil tore klassijuhataja, temas vedas meid loodusesse, pildistasime ja ilmutasime,” meenutas Ling.

Hea sõnaga meenutas Ling ka füüsikaõpetaja Senta Roomi ja eesti keele õpetajat Linda Vapperit. “Töötasin vahepeal tõlkijana – tõlkisin inglise keelest eesti keelde,” märkis Ling.

“Kool oli väike ja armas, üldine õhkkond mõnus,” tõdes SA Saaremaa Turism projektijuht ja reisibüroo Mere omanik Angela Nairis. “Täiskasvanuna oskad eriti hinnata, mis sa oma koolist kaasa saanud oled.”

Nairise sõnul oli kooli üks suur pluss see, et peaaegu kõik tundsid kõiki. “Kui pärast keskkooli lõppu mandril käies bussis mõnd teist Muhu kooli vilistlast kohtasin, tekkis kohe side – me ju tunneme üksteist.”

Oma lemmikõpetajaks peab ka Nairis matemaatikaõpetaja Rein Lahket. “Ta ei tõstnud kunagi eriti häält, aga kui ta midagi ütles, siis võtsid ka kõige hullemad patsaanid valvelseisaku,” rääkis Nairis. “Me ei läinud kunagi tema tundi, kodused tööd tegemata. Enne tundi kirjutati ukse taga kas või teiste pealt maha, aga töö tehti ära.”

Nairise hinnangul oli Muhu koolis õppetöö tase kõrge: “Kes siin meie koolis olid kolmelised, olid pärast mujal keskkoolis neljalised või isegi viielised.”

Ka Muhu muuseumi juhataja Meelis Mereääre sõnul oli kooli tase kõrge. “Eriti matemaatikas ja eesti keeles,” märkis ta. “Vello Tikerpalu käe all tegime kõvasti muusikat, rahvapilliorkestri ja akordionistide ansambli proovid olid väga pikad – reedel pärast tundide lõppu hakkas proov kella kahest-kolmest pihta, koju jõudsime üheksa paiku õhtul.”

1976. aasta kevadel lõpetas Piiri 8-klassilise kooli viimane lend ning Piiri kooli õpilased ja õpetajad alustasid 1976. aasta 1. septembril uut õppeaastat Juhan Smuuli nimelises Muhu 8-klassilises koolis Liival (Liiva algkool nimetati J. Smuuli nim Muhu 8-klassiliseks kooliks 1971. a). Alates 1992. aastast kannab kool Muhu põhikooli nime. Lõppenud õppeaastal kuulus kooli nimekirja 87 õpilast.

 

Print Friendly, PDF & Email