Järve remondiks puudus luba (GALERII ja VIDEO) (10)

Hoiualal asuva Kaarmise järve tühjaks jooksmise põhjustanud auk täideti ilma keskkonnaameti kui hoiuala valitseja kooskõlastuseta.

Keskkonnaameti regioonijuht Kaja Lotman ütles, et sai Kaarmise järves karstinähtuse esile kutsunud süviku tampoonimisest seguga teada meediast. “Seda tööd ei ole meiega kooskõlastatud,” lausus Lotman, kelle hinnangul vajanuks see, mida ja kuidas probleemiga peale hakata, keskkonnaametiga kooskõlastamist.

Aastaid tagasi looduskaitseametnikuna Kaarmise järve süvendamise vastu sõna võtnud Tõnu Talvi märkis, et nii, nagu kosmeetilise operatsiooni mõju inimese vananemisele on lühiajaline, nii on ta seda ka looduses. Omaette küsimus on Talvi sõnul aga järve põhja tekkinud augu omaalgatuslik remont.

“Jälgin huviga, milliseks kujunevad meedia reaktsioonid teatele, et betoneeritakse hoiuala põhja,” sõnas Talvi, viidates, et taolistel hoiualadel on suur osa majandustegevusest, nagu ehitustegevus või intensiivne põllumajandus, reguleeritud. “Nüüd, kui tiigiks muudetud järve põhi lasti läbi ja pandi sinna sisse mitu tonni betooni, on see juriidiliselt ja looduskaitseliselt väga huvitav,” lisas ta.

Üleeile kirjutas Saarte Hääl, kuidas paar aastat tagasi puhastatud järve veetase hakkas juuni alguses äkitselt alanema ja mõne päeva eest voolasid viimased kuupmeetrid järvevett suure kolina ja mürinaga kaldast mõne meetri kaugusel avanenud süvikusse. Juhindudes geograafiadoktor Arvo Järveti soovitusest, täitis seguauto augu teisipäeval seguga.

IMG_2152

Kaarmise järv 2007.

kaarmise24

Järve puhastamine jaanuaris 2013.

uudis_kaarmise

Järve puhastamine suvel 2013.

kaarmise_ (1 of 1)-2

Korrastatud Kaarmise järve avamine juulis 2014.

1_kaarmise

Vaade korrastatud järvele 2014.

Kaarmise järve puhastamine

Järve puhastamine suvel 2015.

külaelanikud järves

uudis järve tampoonimine

süviku täitmine

Järve tekkinud augu tamponeerimine juunis 2016.

Fotod: Saarte Hääle arhiiv

Vaata Aktuaalse Kaamera saatelõiku kadunud Kaarmise järvest SIIT!

 

Print Friendly, PDF & Email