Peatänava hanke vaidlustaja ei saanud õigust (1)

Riigihangete vaidlustuskomisjon leidis, et Kuressaare peatänava ehitushanke vaidlustanud ettevõtetel pole tõepoolest piisavalt kogemust sellise suure töö tegemiseks.

Vaidlustuskomisjon (VAKO) jõudis üleeilseks seisukohale, et ühispakkujad Altos Teed OÜ ja OÜ Üle ei saa hankelepingu täitmiseks teha töid, milleks neil puudub vastav kvalifikatsioon.

Just kogemuse puudumisele viidates ei võtnud linnavalitsus neid firmasid Tallinna tänava rekonstrueerimise riigihankel jutule. Linn seadis hankel osalemise tingimuseks, et pakkujal oleks varasem kogemus vähemalt poolteist miljonit maksva tee või tänava ehitamisel. Altos Teed OÜ ja OÜ Üle on varem osalenud alltöövõtjana Tallinnas trammiliini rekonstrueerimisel, kus aga peatöövõtjana tegutses KMG Inseneriehituse AS.

Vaidlustuskomisjon rõhutab, et kogemuse olemasolu KMG Inseneriehituse AS-il ei näita Altos Teed OÜ ja OÜ Üle suutlikkust hankelepingut nõuetekohaselt täita.

Vaidlustuskomisjoni otsusele halduskohtule kaebuse esitamise tähtaeg on 10 päeva. “Samas ei saa vastavalt riigihangete seadusele lepingut sõlmida enne 14 päeva möödumist,” viitas linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu.

 

Print Friendly, PDF & Email