Linn tänas lõpetajaid (GALERII) (1)

AASTA GÜMNASIST: Kuressaare Gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetav Sander Tamm (keskel) koos abilinnapea Tiia Leppikuga, ema Tiia Tammega, isa Argo Tammega ja linnapea Madis Kallasega. MAANUS MASING

AASTA GÜMNASIST: Kuressaare Gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetav Sander Tamm (keskel) koos abilinnapea Tiia Leppikuga, ema Tiia Tammega, isa Argo Tammega ja linnapea Madis Kallasega.
MAANUS MASING

Eile pärastlõunal võõrustasid tublisid Kuressaare põhikooli- ja gümnaasiumilõpetajaid linnapea Madis Kallas ja abilinnapea Tiia Leppik.

“Tänamist ja tunnustamist ei saa olla kunagi liiga palju,” lausus Madis Kallas oma pöördumises koolilõpetajate, nende pereliikmete ja õpetajate poole. “Vastupidi – meie, eestlased, arvame tihti, et küll keegi teine tänab, aga see teine arvab täpselt samamoodi. Nii kuuleb tänamist ja tunnustamist liiga harva.”

Kallase sõnul on tore, et vahel siiski ei peeta seda, mis on hästi, iseenesest mõistetavaks ega kardeta öelda välja.

Aasta Gümnasisti tiitli pälvisid kuldmedaliga kooli lõpetavad Sander Tamm Kuressaare gümnaasiumist ja Kaarel Ernits Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Üks vastuvõtule kutsutuist oli Kristel Sepp, kes lõpetab Kuressaare gümnaasiumi kuldmedaliga. Abituriendi sõnul ta spetsiaalselt medali nimel siiski ei pingutanud.

“Püüdsin kogu aeg tubli olla, medal on pigem tunnustus või auhind, mis paneb õpingutele särava punkti,” lausus ta.

Kristelil on siht minna Tallinna tehnikaülikooli arhitektuuri õppima. “Selleks aga tuleb mul teha sisseastumiskatsed,” märkis ta. “Kuna seal on konkurss, siis ehk on medal väikeseks plussiks.”

“Minu klassis on väga tublid noored inimesed,” kiitis Kuressaare gümnaasiumi 12.b klassi juhataja Eve Tuisk. “Olen väga uhke selle üle, et nad on olnud tublid kõik need aastad. Neil on sihid silme ees – nad teavad, mida tahavad, ja selle nimel nad pingutavad.”

Print Friendly, PDF & Email