Saarlaste lemmik on Riido ökopiim

Läinud nädalal tähistas Saarte Sahver 5. sünnipäeva ja seadis seks puhuks populaarsuse järgi ritta oma kõige ostetumad tooted. TOP 10 esikohale tuli Riido ökotalu mahepiim.

Kaupluse juhataja ja üks omanikest Lii Kirves tõdes, et piim on ju paljude igapäevane toiduosa, sestap on see ka tabeli eesotsas. “Nüüd saime juurde kohaliku ökojuustu, kuid kohalik kohupiim, jogurt – neid ikka ootame pikisilmi,” ütles Kirves.

Maiustusi tulgu juurde

Esikümnes on muu hulgas ka saaremaised õlled, mis turule tulles nii saare külaliste kui ka kohalike ostjate poolehoiu võitsid, tuntud kadakasiirup ja mõned saaremaised maiustused. “Viimaseid võiks meil Saaremaa tootjailt küll tublisti rohkem olla,” kinnitas kaupluse juhataja.

Edetabelisse mahtus siiski ka välismaiseid tooteid – läbi aastate on hästi kaubaks läinud kookosõli ja erinevad suhkrud.

Viis aastat on kaupluse jaoks läinud kiirelt ja tegusalt. Kirves tõdes, et turule tulles oli ettevõttel kaks ärialast eesmärki: luua kohalikule väiketootjale aastaringselt püsiv turustuskanal ja tuua Saaremaa elanikule lähemale laiemas valikus mahetoitu ja muud ökokaupa. “Tundub, et kohalik väiketootja võttis meid rõõmuga vastu, püsiklientuurgi hakkas tekkima kohe ja täieneb pidevalt,” nentis Kirves.

Äri püsimajäämise alustalad on tema sõnutsi hea sortiment ja teenindus, mille poole nad ongi püüelnud. “Meie sortimendi kujundamisel on kaasa löönud püsikliendid – kui küsitakse kaupa, mida valikus veel pole, püüame seda hankida,” selgitas ta. Selles poes saab soovi korral ka toitumisalast nõustamist, ses vallas on müüjad üsna teadlikud. Mais kolis Saarte Sahver kesklinnale lähemale, küll vaid 100 sammu, aga saarlasest kliendile on see oluline. “Nüüd võime tõdeda, et asume linnas!” naljatas Kirves. Uus äripind võimaldab laiendada ja paremini eksponeerida pakutavat valikut ning edasi arendada lisaväärtust pakkuvaid ideid. Peagi avatakse poes ka väike elutoa-laadne kohvinurk, kus lastelgi oma mängunurk.

Populaarne “suveniir”

Lii Kirves leiab, et saare külalise seisukohalt on kohalik toidutoode üha populaarsem “suveniir”. Tarbija teadlikkuse tõusuga liigub aga saarlane kaasa maailmas tõusva trendiga ökoloogiliselt puhtama toidu tarbimise suunas.

“Ajaga tuleb kaasas käia ja ärimudelit vastavalt tarbija ootustele ja soovidele kohandada,” märkis Kirves. “Miski ei ole muutumatu, kindlasti on aga Saaremaal ökomajanduse valdkonnas veel hulganisti vabu turunišše, mida nii kohalik kui ka külalistarbija juba ootaks.“

Kuressaare kuursaalis tegutseb tänavu teist hooaega ka SuveSahver. Seal pakutakse lisaks veidi suuremat käsitöövalikut kui linnasahvris. Püsiklientidele kehtivad aga sealgi oma soodustused.


Viie aasta TOP 10

  1. Piim, Riido ökotalu (Saaremaa)
  2. Rukkiõlu, Pöide pruulikoda (Saaremaa)
  3. Mahedikurull, Maru Food (Saaremaa)
  4. Saaremaa kadakasiirup originaal, A-Orbu OÜ (Saaremaa)
  5. Kookosõli, külmpressitud, tootja Rapunzel (Saksamaa, mahetoode)
  6. Täisroosuhkur, tootja Rapunzel (Saksamaa, mahetoode)
  7. Šokolaadist lepatriinu, tootja Rapunzel (Saksamaa, mahetoode)
  8. Õlu Kaamos, Pöide pruulikoda (Saaremaa)
  9. Palmisuhkur (Indoneesia)
  10. Šokolaadiküpsis pähklitega, Ö-Gourmet (Saaremaa)
Print Friendly, PDF & Email