Saarlase päevaprae äpp püüdis parima tiitlit

Sel nädalal kuulutati Eesti parimaks mobiilirakenduseks Pipedrive. Võistlustules oli samas ka saarlase Raimond Vatko mobiiliäpp Päevapraad.ee, mis on oma tänuväärt infoga küllalt tublisti kasutust leidnud.

Vatko rääkis Saarte Häälele, et sai aprilli lõpus e-kirja, kus tal soovitati osa võtta Eesti parima mobiilirakenduse konkursist. Kuna tal just valmiski Päevapraad.ee (IOS-i versioon) mobiilirakendus, otsustas ta osaleda ja täitis vajalikud tingimused. “Žürii hindas rakendusi, millel on rahvusvahelist potentsiaali, mis on kvaliteetsed ja mugavad, millest tõuseb majanduslikku kasu või mis aitavad parandada inimeste elukvaliteeti mõnel muul moel,” selgitas Vatko.

Oluline on tema sõnutsi ka lahenduste sisuline ja tehniline uuenduslikkus. Eesti parima mobiilirakenduse konkursile laekus 54 mobiilirakendust. Nädal hiljem sai Raimond Vatko e-kirja, et Päevapraad.ee nutirakendus on nominent Eesti parima mobiilirakenduse otsinguil.

Protsessi sai kaasatud mitmeid inimesi Kuressaarest, mõni ka Tallinnast. “Eelkõige tahan tänada Disainimajaka õppejõude Oliver Maakerit ja Madis Vaherit ja viimase lennu multimeedia kujundajate õpilasi, kellel kõigil on olnud roll selles tsüklis,” ütles Vatko. Äpi tegemisel lõid kaasa Anette Sannik, Maris Mitt, Anzelika Toll, Kaie Kiil, Kaido Reemann, Andris Truu, Kairo Antsaar ning Magnus Niinemets.

Kümne parema hulka tema nutirakendus küll ei jõudnud, aga saadud uued ideed ja protsess iseenesest on Raimond Vatko kinnitusel päris hea stardiplatvorm uute mobiilirakenduste valmistamisel.

Finaali jõudsid Sportlyzer, Pipedrive, Elisa Raamat, Barking, Pocopay, Bike-ID Eesti, Fleep, AirPatrol, VitalFields.com ja Timbeter, mille hulgast valiti võitjaks Pipedrive.

Konkurss “Eesti parim mobiilirakendus 2016” toimub Riigi Infosüsteemi Ameti tellimusel EL-i struktuuritoetuse toetusskeemist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine” ja Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel. Konkurssi korraldab BDA Consulting OÜ.

 

Print Friendly, PDF & Email