Kurja juur kutsub aerurammu katsuma

Mullu Saare maakonna aasta mereliseks teoks tunnistatud Laimjala Aerurammu projektijuht ja ellukutsuja ehk kurja juur, nagu Meren Tamm ennast ise nimetab, on tänavugi hakkamist täis, tehes koos korraldustoimkonnaga ettevalmistusi kolmandaks kogupereürituseks.

Jaanipäeva järgsel laupäeval, 25. juunil kell 11 ütlevad Aerurammu korraldajad osalejaile ja kaasaelajaile Sääremäel tere tulemast, selgitavad veel kord võistlusjuhendit ja veeohutuse nõudeid ning kell 12 lähetatakse esimesed võistlejad veele. Tänavu on osalemisest teada andnud juba veerandsada tiimi. Lähipäevadel lisandub osalejaid ilmselt veelgi.

Võistlejail tuleb rannikumeres läbida 12-kilomeetrine teekond. Trassil on kaheksa kontrollpunkti. Nende läbimise järjestuse otsustab kaheliikmeline võistkond ise.

Arvestust peetakse kahes võistlusklassis (sõudepaadid ja süstad-kanuud). Kummagi võistlusklassi võitja-võistkonda autasustatakse karikaga. Kõik osalejad saavad meenemedali.

Kaldale jääjad võivad nautida kaunist loodust ja jälgida võistluse käiku suurelt ekraanilt, aga korraldajad on valmis ka nende, olgu siis tegu täiskasvanute või lastega, oskusi proovile panema. Rannas avatakse kalameeste töötuba, kus lastelegi õpetatakse vajalikke tarkusi ja oskusi. Seiklushimulised võivad maastikumängust osa võtta. Loodusmatkal jagab selgitusi kogenud giid ning keha võib kinnitada ehtsa saaremaise suitsukala ja muu hea-paremaga.

Pärastlõunal kell viis kutsutakse paremaid aegu saavutanud sportlased pjedestaalile. Autasustamisele järgneb meelelahutuslik osa.

Merekultuuriaastale ja merelisele üritusele kohaselt lauldakse merelaule ja Mihkel Mereääre akordioni saatel saab tantsugi keerutada.

Print Friendly, PDF & Email