Parvlaevahankes soovitakse kriminaalmenetlust (2)

Riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjoni liikmed Jaanus Karilaid ja Henn Põlluaas tegid komisjoni materjalide põhjal avalduse politseisse kriminaalmenetluse algatamiseks seoses parvlaeva riigihankemenetlusega, teatas BNS.

“Uurimiskomisjonis väljatulnud andmete põhjal on alust arvata, et parvlaevahange viidi läbi poliitilise tellimusena, kuna eraettevõtja ei rahastanud piisavalt Reformierakonda ja Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda esindavaid isikuid,” teatasid Karilaid ja Põlluaas.

“Tallinna Sadama nõukogu materjalide, ärakuulamiste ja avalike andmete põhjal võib väita, et parvlaevahankesse mindi teadlikult hanget rikkudes. Ebaõiglane on süüdistada Tallinna Sadama korruptsiooniskandaalis ainult Sadama juhatuse liiget reformierakondlast Allan Kiili,” ütlevad nad.

Praeguse operaatori ärilisi andmeid lekitati Karilaidi ja Põlluaasa sõnul teadlikult Tallinna Sadamale kellegi poolt, seega on suuremahulises korruptsiooniskandaalis mitmeid osapooli ning see sai toimuda ainult teatud poliitikute teadmisel ja heakskiidul.

Nende hinnangul olid MKM-i kehtestatud hanketingimused teadlikult sellised, et eelistasid põhjendamatult TS-i ning sellised tingimused olid õigusvastased.

Print Friendly, PDF & Email