Lennupiletihind tõuseb kolme euro võrra (4)

Saare maavalitsus ja uus lennuliini teenindaja Transaviabaltika jõudsid viimaks kokkuleppele nii lendude alguse kuupäeva kui ka lennupiletite hinna osas.

Kui varem maksis pilet Kuressaarest Tallinna 23 eurot, siis nüüd on tavapileti hind 26 eurot. Premiumihinnaga tavapilet maksab aga 34 eurot. See tähendab, et piletit saab tasuta ümber registreerida ning pileti tagastamise korral saab poole pileti hinnast tagasi.

Sooduspilet hakkab maksma 22 eurot ja soodustuse saajaid on tulevikus mitmeid. Mainitud odavam pilet on mõeldud üle 64-aastastele reisijatele ja sügava puudega reisijatele, samuti 2–6-aastastele lastele. Õpilastele ja üliõpilastele kehtib sooduspilet kooliperioodil ehk 1. septembrist 31. maini. Tasuta saavad reisida imikud.

Regulaarsete liinilendudega alustab Leedu lennufirma 20. juunist. Saare maasekretäri Jaan Leivategija sõnul on neil vedajaga kohtumine kokku lepitud esmaspäevaks ja see toimub Tallinnas. Samal päeval peaks siis kõigi eelduste kohaselt algama ka piletimüük. “Peaks algama, tahaksin jõuda küll nii kaugele, et esmaspäevast läheks piletimüük kindlasti lahti,” kinnitas maasekretär.

Kokku saadakse aga veel kasvõi seepärast, et saada selgust, kas Transaviabaltika hakkab kohe 20. kuupäevast teenindama liini Jetstream-3200ga või on neil tarvis mõned lennud teha esialgu siiski asenduslennukiga LET L-410.

Kõneldes lennugraafikust, siis väljumisajad on varasemaga võrreldes 15 minutit hilisemad. Tallinnast Kuressaarde lennatakse argipäeviti kell 8.35–9.15 ja õhtul 18.35–19.15 ning Kuressaarest Tallinna hommikuti kell 9.30–10.10 ja õhtuti 19.30–20.10.

Põhjuseks Leivategija sõnul see, et ajad oli vaja klappima saada Hiiumaa lendudega. Täiesti uus, laupäevane lend väljub Tallinnast Kuressaarde kell 10.50 ja Kuressaarest pealinna poole 11.45.

Leivategija sõnul toimuvad suurürituste – Saaremaa ooperipäevad, Kuressaare merepäevad ja Saaremaa ralli – ajal tõenäoliselt ka lisalennud.

Mis puutub veel piletihindadesse, siis oma põhimõttelise jah-sõna on nende sobivusele öelnud maasekretäri sõnul ka Saaremaa omavalitsuste liidu liikmed ja Saaremaa ettevõtjad. Piletimüük läheb veebis lahti aadressil www.saartelennuliinid.ee.

 

Print Friendly, PDF & Email