Paragrahv ei muuda midagi: Murika perevägivald jätkub (2)

HIRMU KANTS: pisikeses kõrvalhoones elav Aivar on korduvalt tunginud samal krundil elavate õdede ja ka ühe õe lapse kallale.  ERAKOGU

HIRMU KANTS: pisikeses kõrvalhoones elav Aivar on korduvalt tunginud samal krundil elavate õdede ja ka ühe õe lapse kallale.
ERAKOGU

Sel nädalal oli juba teist korda kohtu ees perevägivallas süüdistatud Aivar Pors. Eelmisest korrast, kui mees kohtu ees oma tegusid kahetses, pole möödas poolt aastatki.

aivar porsLeisi valla mees Aivar Pors (fotol) on olnud korduvalt õiguskaitseorganite tähelepanu all perevägivalla, õdede ja õetütre peksmise ning alkoholi kuritarvitamise pärast.

“Suurem osa probleemidest sai muidugi alguse alkoholist, sest see tõi pea alati kaasa psühhoosi, mille käigus vägivald ja ähvardused eriti intensiivseks muutusid. Viimaste aastatega on ohtlik käitumine järjest süvenenud ja enam ei ole vägivallahoogude esilekutsumiseks isegi alkoholi vaja” sõnas Saarte Häälele üks vägivalla ohvritest.

Eelmise kuriteo karistuse üks punktidest dikteeris selgelt alkoholi tarbimise keeldu katseajal, 18 kuu vältel. See aga ei ole külarahva sõnul takistanud meest alkoholi tarvitamast ning kõiki takistusi trotsides saavat ta vajaliku annuse kätte. Külarahva sõnul on meest nähtud korduvalt viimaste kuude jooksul ebakaines olekus ning seda, et mees alkoholikeelust üle astub, kinnitas ka Leisi poemüüja.

Lisaks vägivallale ja alkoholi kuritarvitamisele on meest septembris 2012 karistatud joobes peaga autojuhtimise eest. Karistuseks määrati kolm kuud vangistust, mis asendati 180 ühiskondlikult kasuliku töötunniga, mis tuli sooritada 6 kuu jooksul.

Lähikondlased teavad rääkida, et mehel on kombeks purjus peaga autorooli istuda ja alkoholi järele tormata ning on olnud ka juhtumeid, kus inimesed oleksid võinud tõsiselt viga saada. Küsimuse peale, miks külarahvas toimuvast politseid ei teavita, vastatakse, et keegi ei taha liigselt sekkuda, sest kardavad “tagajärgi”.

Porsi tundvate inimeste sõnul ei piirdu hirm vaid perekonnaringiga, vaid ka teised külaelanikud tunnevad ennast ohustatuna. Perekonnaliikmed on veendunud, et ainus võimalus ennast veel turvaliselt tunda on siis, kui Pors viimaks vangi pannakse.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuuliku sõnul on Aivar Porsi kriminaalhooldaja esitanud kohtule kaks erakorralist ettekannet, mille alusel võib kohus panna süüdimõistetule lisakohustusi või isegi pöörata karistuse täitmisele.

Esimesel korral oli kohus nõus alkoholiravi määramisega ning teisel korral taotleti vangistuse täitmisele pööramist, kuid kohus jättis selle rahuldamata ning määras uue kuriteo toimepanemisel ühiskondliku töö tunnid.

Tuuliku sõnul on Porsi osas olnud pidevalt kontakt politsei, lähedaste ja valla sotsiaaltöötajaga. Kriminaalhooldusametnik on teinud mitmeid joobekontrolle ning saanud politseilt korduvalt infot väljakutsete ja joobe tuvastamiste kohta.

“Kohaliku omavalitsusega on arutatud isiku elukohavahetust seoses perevägivallaga, kuid sotsiaalpinna puudumise tõttu pole see osutunud võimalikuks,” sõnas Tuulik.

Kohus kinnitas eile kohtuotsuse, millega Aivar Porsile määrati 496 tundi üldkasulikku tööd ning lisaks peab mees kandma ka 749 euro ulatuses kohtu- ja kaitsjakulusid.

Kristina Kretova

Print Friendly, PDF & Email