Saarlased eelistavad presidendiks Kaljuranda (21)

KURESSAARE KURES: Nädalavahetusel käis Marina Kaljurand Kuressaares ja poseeris saarlastega. Kure kohvikus jäi ta näiteks fotole koos filmimees Harry Kõrvitsa, kunstnik Maila Juns-Veldre ja raadiomees Tõnis Kipperiga.  MARGIT KÕRVITS

KURESSAARE KURES: Nädalavahetusel käis Marina Kaljurand Kuressaares ja poseeris saarlastega. Kure kohvikus jäi ta näiteks fotole koos filmimees Harry Kõrvitsa, kunstnik Maila Juns-Veldre ja raadiomees Tõnis Kipperiga.
MARGIT KÕRVITS

Presidendi valimiste teemat pole arutatud veel mitte üheski Saare maakonna omavalitsuse volikogus. Seega avaldavad kõik Saarte Hääle küsitletud omavalitsusjuhid oma isiklikke eelistusi.

Salme vallavolikogu esimees Andrus Raun ütles, et eelistab Marina Kaljuranda, kuid lisas, et võimekaid kandidaate on teisigi. Näiteks tõi ta välja Siim Kallase. Raun tõdes aga, et ilmselt nii mõnelgi neist segaksid presidendiks saamist ja ka olemist kapis olevad luukered.

Marina Kaljurand on ka Leisi vallavolikogu esimehe Tiina Oleski sümpaatia. “Kaljurannal on kogemus suhtlemisel nii Venemaa kui ka muu maailmaga,” sõnas Olesk. “Tema taust pereinimesena on rahulik ja miks ei võiks sellisel äreval ajal nagu praegu olla presidendiks naisterahvas.”

Välisminister Kaljuranna nime pakkus riigikogu esimehe Eiki Nestori kõrval välja ka Valjala vallavolikogu esimees Liilia Eensaar. “Kaljurand on naisterahvas ja küllalt tegus, aga Nestori puhul on mulle meeldinud tema tasakaalukus riigikogus.”

Pöide volikogu esimees Marina Treima ei ole valikut veel langetanud. Postimehe küsitluse esikolmikust eelistas ta aga Jõksi. Orissaare vallavolikogu esimees Marili Niits ütles, et tema valik on üks kolmest Postimehe küsitluse tippudest – Allar Jõks, Siim Kallas, Marina Kaljurand. Kes neist täpselt, jäi esialgu saladuseks.

Torgu vallavolikogu esimees Mihkel Undrest leidis, et ralli on küll lahti läinud, kuid kõik kandidaadid veel stardipaku taga ei ole. Ta lisas siiski, et väljahüütud potentsiaalsetest kandidaatidest võiks eelistada kolme inimest. Kes need on, ta ei täpsustanud. Ka Kuressaare linnavolikogu esimees Toomas Takkis, Lääne-Saare volikogu esimees Urmas Lehtsalu ja Mustjala vallavolikogu esimees Malve Kolli eile nimeliselt kedagi välja tooma ei hakanud.

Muhu volikogu esimees Ain Saaremäel ja Laimjala vallavolikogu esimees Aarne Lember ütlesid, et soovivad valiku tegemiseks kandidaatide kohta rohkem infot. Samas andis Lember teada, et kindlasti ei toeta ta Reformierakonna kandidaate.

Pihtla vallavolikogu esimees Tiit Kaasik ja tema Kihelkonna ametivend Karl Teär järgivad ilmselt parteilist joont ja hääletavad Eiki Nestori poolt. “Olen partei liige ja mul pole palju valikut, pean vanale Nestorile hääle andma,” sõnas Teär.

Ruhnu vallavolikogu esimees Heiki Kukk ei peljanud öelda, et tema isiklik eelistus on Mart Helme. “Olin iseenesest kogu aeg Kallase poolt, aga Euroopas olemise tõttu on ta minu silmis pehmoks läinud ja tõmbaksin ta maha,” rääkis Kukk. Kaljuranna kandidatuur on Kuke hinnangul pigem nagu “naine presidendiks” kampaania, iseenesest tublil Allar Jõksil võib aga Kadriorus esinduslikkusest vajaka jääda.

Ain Lember, Raido Kahm

Print Friendly, PDF & Email