Reet Grevelil ilmus luuleraamat “Veelev”

Kunstnik Reet Grevel andis hiljaaegu välja uue luuleraamatu “Veelev”.

6_luule2Autori sõnul on raamatusse kogutud luuletused kirjutatud paari aasta vältel. “Algus on poeetilisem, siis põrutab argipäev sisse ja lõpus on lõbusam,” iseloomustab Grevel ise oma teost. Raamat on pühendatud merekultuuriaastale.

Saarte Häälele ütles Reet Grevel, et raamatu mõistmise aluseks on tõdemus, et nutt ja hala ei vii kuhugi paremasse maailma. Side merega on teosel väga tugev. “Paat merel ja sina seal sees – see on kui elu mudel. Sa pead selle mere ja paadiga ikka ise hakkama saama. Ja kui rannal vaadata kajakaid, on nad lihtsalt veelinnud, paadist vaadatuna on nad teekaaslased,” lausus luuleline Grevel. Tema kodusadam on Soela. “Seal on imeilusad päikesetõusud ja tore uus sadam. Lemmik-päikeseloojangurand on mul aga Tuhkana,” lisas Grevel.

Autori sõnul saab luuletada igal ajal. “Mõtlen, et looming on kui olemise intress rahulolu ja rahulolematuse vahel,” selgitas ta. Looming on tema jaoks protsess, mida saab nautida igapäevase töö kõrvalt. “Olemine selles protsessis võiks olla lõbus ja vaheldust pakkuv,” lisas ta.

Reet Greveli esimene raamat “Mänglev” ilmus 2014. aastal. “”Mänglev” on osa minu loomingust, põhiliselt keraamika, puit, kivid,” selgitas autor.

 

Print Friendly, PDF & Email