Alkoholikeeld ei takistanud õepeksjat vägivallatsemast (2)

aivar pors

Eile oli juba teist korda kohtu all Leisi vallast Murika külast pärit Aivar Pors. Ka seekord süüdistati meest õdede peksmises ja ähvardamises.

Eelmise aasta novembris istus Aivar Pors (fotol) kohtupingis süüdistatuna oma õele kallaletungimises ja teda korduvalt jalaga löömises. Mõni päev hiljem kordus sama lugu teise õega. Kõigele lisaks järgnes peksule tapmisähvardus, mille peale õde ennast hirmust tuppa lukustas, kuid sisse tunginud, lõi Aivar Pors teda uuesti.

Kohus mõistis toona karistuseks 6-kuulise vangistuse 18-kuulise katseajaga, mille vältel oli Porsil keelatud alkoholi tarvitada. Karistatav oli otsusega nõus, kahetses tehtut ja lubas, et midagi taolist enam ei kordu.

Eile oli Aivar Pors süüpingis tagasi ning teda süüdistati aprillis toime pandud vägivallas. Taas olid ohvriteks nii õetütar, kes sai löögi vastu vasakut õlga, kui ka õed, kellest üks sai lööke alaselga, ning sarnaselt eelmise korraga järgnes ka seekord tapmisähvardus.

Kuna kuriteod pandi toime katseajal, siis vastavalt kokkuleppele peaks Porsi uus karistus olema liitkaristus, s.o 1 aasta ja 6 kuud vangistust. Lisaks viibib mees kriminaalhooldajate valvsa silma all ja hooldajail on õigus teha spontaanseid alkoholitarvitamise kontrolle. Aivar Pors oli ka ise nõus, et ta ei tohi alkoholi tarvitada.

Ka seekord kahetses Pors kordasaadetut ning küsimusele, kuidas saab edaspidi kindel olla, et taolised juhtumid ei kordu, vastas Aivar Pors, et tunneb ennast. Ta oli nõus 496 üldkasuliku töö tunniga, mille mittetegemisel ootab teda ees vangistus.

Lisaks tuleb tal kaitsjatasuks ja kohtukuluks välja käia kokku 781 eurot. Pors lubas oma kohustusi täita ja karistuseks määratud töötunnid ära teha. Sõlmitud kokkuleppe kinnitab kohus täna.

Kristina Kretova

Print Friendly, PDF & Email