Trump lubab Ameerika vabastada naftaimpordist

USA Vabariikliku Partei presidendikandidaat Donald Trump lubas, et tema võimuloleku ajal hakkab Ameerika maailma energiaturul domineerima, mis tähendab, et USA vabaneb naftaimpordist. Trump teatas seda Põhja-Dakota osariigi pealinnas Bismarckis toimunud pressikonverentsil.

Kõnealusel pressikonverentsil avalikustas Trump riikliku arengu kontseptsiooni “Ameerika eelkõige”, mis näeb ette USA oma energeetiliste ressursside kasutuselevõtmist, mis olevat suurimad maailmas.

“Me muutume energeetiliselt sõltumatuks ja viime nulli naftaimpordi nii OPEC-i maadest kui ka meile vaenulikest riikidest,” tsiteerivad teadeteagentuurid Donald Trumpi sõnu.

Ameerika Ühendriikide energeetikaküsimustega tegelev ametkond prognoosib, et USA-st võib saada energia täielik eksportija alles 2030. aastaks. Donald Trump väidab aga, et USA vabaneb naftaimpordist juba tema võimuloleku ajal, st hiljemalt aastaks 2020. Selle eesmärgi saavutamiseks lubas Trump ära muuta mitmed “bürokraatlikud normid, mis president Barack Obama valitsus on energeetikasektorile kehtestanud”.

“Kujutage endale ette maailma, kus meie vaenlased ja naftakompaniid ei saa enam kasutada naftat kui relva meie rahvuslike huvide vastu,” rääkis Trump oma valijatele. Tema sõnul olevat Ameerikal piisavalt ressursse. “Te ei oska isegi arvata, kuivõrd suured on meie energiavarud,” lausus ta.

Lisaks on Donald Trump veendunud, et kokkulepe, millele jõuti mullu detsembris Pariisis ÜRO kliimakonverentsil, on Ameerika jaoks üleliia koormav. Ta lubas, et USA lahkub Pariisi kliimakokkuleppest, sest “välismaistel bürokraatidel ei ole mingit õigust kontrollida, mida me omal maal teeme”.

Print Friendly, PDF & Email