Mesilasparv jälitas pensionäri Mitsubishit

TÜLIKAD KAASLASED: Walesis jälitas usinate töömesilaste parv pensionäri maasturit, mille pagasiruumi oli end peitnud mesilasema. DAILYMAIL.COM

TÜLIKAD KAASLASED: Walesis jälitas usinate töömesilaste parv pensionäri maasturit, mille pagasiruumi oli end peitnud mesilasema.
DAILYMAIL.COM

Walesis elav proua ei suutnud mitme päeva jooksul vabaneda mesilasparvest, kes jälitas tema Mitsubishi Outlanderi maasturit. Lõpuks ei pidanud 65-aastase Carol Howarthi närv enam vastu ja ta pöördus abisaamiseks professionaalsete mesinike ja putukateadlaste poole.

Spetsialistid sõitsid kohale ja pakkusid kohe, et mesilasi hoiab auto juures sinna peitunud mesilasema. Kuna neil teda leida ei õnnestunud, korjasid mesinikud autole laskunud töömesilased ükshaaval kokku ja viisid nad kaugemale metsa, kirjutab tabloid The Daily Mail. Üllatus, üllatus! Juba järgmisel päeval olid tüütud mesilinnud taas tagasi. Tõsi, enam ei olnud neid nii palju, kuid nad parvlesid taas sumisedes auto ümber. Siis tegid spetsialistid katse mesilas-
ema välja meelitada, tema alamad otsustati aga meelitada spetsiaalsesse karpi, mis asetati auto katusele.

Pärast mitu tundi kestnud “jahti” ja kümneid nõelata saamisi õnnestus spetsialistidel lõpuks pensionäri auto tülikatest “külalistest” vabastada. Nende arvates oli mesilasperes umbes 20 000 putukat. Erioperatsioonis osalenud entomoloogide sõnul puutusid nad esimest korda kokku sellise olukorraga, et töömesilased nii visalt ja kaua üht autot jälitavad.

Print Friendly, PDF & Email